EP rukomet 2018.

Francuska na čelu skupine : Devet pogodaka viška u mreži srpske reprezentacije

Kod Francuske najbolji strijelci bili su Luka Karabatić, koji uglavnom igra samo obranu, te Raphael Caucheteux, koji rijetko dobija priliku zaigrati. Obojica su zabili po 7 golova.

ZAGREB – U susretu 3. kola skupine 1 drugog kruga Europskog prvenstva u ponedjeljak su u Zagrebu rukometaši Francuske očekivano svladali Srbiju sa 39-30 (19-12), čime su praktično osigurali plasman u polufinale.

Srbija je držala priljučak do 20. minute prvog poluvremena, a onda je posustala i Francuzi su otišli na odmor sa sedam golova prednosti (19-12). U nastavku to je bilo rutinsko odrađivanje posla od strane svjetskih prvaka.

U redovima Srbije Nemanja Zelenović postigao je 7, a Petar Nenadić 6 pogodaka.

Kolo prije kraja drugog kruga Francuska ima maksimalnih 8 bodova i pobjede protiv Norveške (32-31) i Švedske (23-17), a u srijedu u zadnjem kolu igra protiv Hrvatske.

Jedini krug u kojem Francuska može biti sa još dvije reprezentacije sa istim brojem bodova je onaj sa Švedskom i Hrvatskom, ali tada bi Francuzi morali izgubiti od Hrvatske sa devet ili više golova razlike.

EP rukomet 2018: Rezultati i poredak

Rezultati susreta trećeg kola skupine 1 drugog kruga Europskog prvenstva za rukometaše

Francuska – Srbija 39-30 (19-12)Švedska – Bjelorusija 29-20 (16-11)

TABLICA::

1. Francuska 4 4 0 0 126:103 8 bodova

2. HRVATSKA 4 3 0 1 120-108 62. Švedska 4 3 0 1 111:99 64. Norveška 4 2 0 2 124-119 45. Srbija 4 0 0 4 104:133 05. Bjelorusija 4 0 0 4 96:119 0