Premijer liga

Đurica spasio bod: Zamećani remizirali u drugom kolu

Foto V. Karuza

Zamet – Dubrava 31:31 (14:13). Domaćini su pet sekundi prije kraja izgubili loptu, ali im je sjajni Đurica spasio premijerni ligaški bod, obranivši čistu kontru Ivanu Vidi

RIJEKA Utakmica 2. kola Premijer lige rukometaša: Zamet – Dubrava 31:31 (14:13). Centar Zamet. Gledatelja 250. Suci: Gubica (Petrijevci) i Milošević (Osijek).

ZAMET: Đurica, Hrvatin 3, Martinović 1, Tubić, Uzelac 1, T. Lučin 4 (1), Stipčić, Stojanović 1, Glavaš 6 (1), F. Lučin, Šunjić, Golik 2, Kružić 7, Valković 1, Miličević 5, Majić.

DUBRAVA: Totić, Kelemen 2 (2), Volar, Kovačević 4, Vida 6, Radoš 1, Čurić 4, Maričić 1, N. Grahovac, Samardžić, Šandrk 5, Vrdoljak, D. Grahovac, Buneta 5, Babić 3.

Isključenja: Zamet 8, Dubrava 8 minuta. Sedmerci: Zamet 3 (2), Dubrava 3 (2).

U 59. minuti Marin Đurica je obranio sedmerac Mislavu Kelemenu kod 31:31, domaća klupa je u raspletu »Zametove« akcije pozvala »time out«, a do kraja ostale 44 sekunde. Domaćini su pet sekundi prije kraja izgubili loptu, ali im je sjajni Đurica spasio premijerni ligaški bod, obranivši čistu kontru Ivanu Vidi i stavio pečat na rasplet derbija. Ishod je najpravedniji poslije uzbudljive, izjednačene utrke i čak 16 poravnanja rezultata, nervoze, igre s puno golova i tehničkih pogrešaka.

Serije

Zamećani su prvu prednost izborili u četvrtoj minuti kada je David Miličević probušio visoku gostujuću zonu »5-1« za 2:1. Zagrepčani su odgovorili serijom 4:0, zlorabeći činjenicu da su u tom početnom razdoblju njihovi domaćini nanizali četiri prodane lopte. Kada se domaća obrana malo skupila, uz neke suparničke greške i ulaskom u igru Tina Lučina, razmak je nestao, Marin Kružić je ostvario treće izjednačenje, 6:6, uzbrzo i vodstvo dva gola razlike »doppiettom« Matea Hrvatina. Time je zaključena zametska dugometražna serija 5:0.

U 19. minuti kapetan Milan Uzelac je iskoristio igru »Dubrave« bez golmana i iz daljine naciljao za 10:7. Stigla je potom očekivana reakcija »Dubrave«, a u jeku te uzvratne serije gostiju 3:0 Filip Glavaš je kod 10:10 iz sedmerca pogodio prečku. Preostale minute do odmora bolje su iskoritili Zamećani, David Miličević ih je odveo na poluvrijeme vodstvom 14:13.

Zamećani su nastavili gdje su stali, osokoljeni obranama Marina Đurice, Miličević i Glavaš su ostvarili prednost 17:14. Ni to vodstvo nije dugo trajalo, krila »Dubrave« Vida i Kovačević su vratila ravnotežu (18:18). Zamećane je, srećom po njihove navijače išlo u napadu, Glavaš i Kružić te Tin Lučin (jednom s igračem manje) su efektnim golovima izborili nova dva koraka razmaka uoči približavanja sredine poluvremena.

Drama

Gosti su se međutim priključili, prvenstveno golovima s krila te je publika gledala uzbudljivu reviju izjednačenja. Uoči završnice »Zamet« se uspio obraniti, a Miličević mu je nepunih osam minuta prije kraja opet ostvario dva gola prednosti, 28:26, ali i to je isparilo vrlo brzo. Šandrk je donio gostima vodstvo 28:29 nepunih pet minuta prije kraja. To je bio samo uvod u dramatičan finiš u kojem su oba suparnika u posljednjim sekundama mogla uzeti sam plijen, ali su se na kraju morala zadovoljiti bodom.