EP u rukometu

Danska prvi finalist; Makedonija peta i osigurala kvalifikacije za OI

BEOGRAD  Rukometaši Danske prvi su finalisti Europskog prvenstva u Strbiji, oni su u polufinalu u Beogradskoj areni svladali Španjolsku sa 25-24 (12-10).

Dansku je do pobjede predvodio Rasmus Lauge Schmidt sa šest golova, dok je Julen Aguinagalde postigao pet pogodaka za Španjolsku.

Ako Hrvatska večeras pobijedi Srbiju, moglo bi se ponoviti finale od prije četiri godine iz Norveške. No, možda s drugačijim ishodom. Naime, onda su hrvatski rukometaši izgubili od Danske.

Rukometaši Makedonije osvojili su peto mjesto na Europskom prvenstvu koje se održava u Srbiji, te tako osigurali nastup na kvalifikacijskom turniru za odlazak na Olimpijske igre. U dvoboju za peto mjesto Makedonija je svladala Sloveniju sa 28-27 (16-12).