Kvarnerska rivijera

Počeo nogometni turnir za mlade nogometaše: Bijeli krenuli šesticom

Snimio Roni BRMALJ

Riječani su na startu turnira pokazali snagu i moć protiv nedoraslih vršnjaka iz Italije. Ljepoticu 1. kola u Labinu odigrali Spezia i Ferencvaros, remi Abuje i Dinama

OMIŠALJ Vratar Venezije Stefano Camerlengo s nekoliko čudesnih obrana spašavao je svoju momčad od potopa na Pušći. Riječani su preduhitrili sive oblake koji su prema Omišlju iz pravca Učke nosili neveru i gledateljima servirali golijadu s nekoliko lijepih pogodaka. Bijele nade su u razmaku od 25. do 35. minute s tri pogotka riješile pitanje pobjednika, a onda u nastavku s još tri gola potvrdili najveću pobjedu na startu 64. izdanja Kvarnerske rivijere.

Rijeka – Venezia 6:0

Igralište Pušća. Gledatelja: 100. Sudac: Vučinić (Rijeka) 7. Strijelci: 1:0 Črnko (25′), 2:0 Kovačević (29′), 3:0 Črnko (35′), 4:0 Šantek (42′), 5:0 Črnko (57′), 6:0 Vidović (78′). RIJEKA: Majkić –, Ivančević 7, Modrić 7, Mulac 7, Lebar 7, Čeliković 7 (od 54 Iv. Lepinjica –), Črnko 8 (od 62. Vidović) Rilov 7 (od 58. Dunić), Kovačević 7,5 (od 40. Dukađin 7,5), Šantek 7,5, Iličić 7 (od 47. Mioč).VENEZIA: Camerlengo 5,5, Basei 5, Scarpa 5 (od 61. Bettin –), Zennaro 5, Pastorelli 5 (od 54. Dordit 5), Leone 5, Inchico 5, Secco 5, Bolgan 5, Rode 5, Simeoni 5.

Istaknuo se trostruki strijelac Emanuel Črnko, efektni pogodak postigao je Frane Vidović, a igrom Riječana sigurno dirigirao kapetan Matej Šantek. Riječani su na startu turnira pokazali snagu i moć protiv nedoraslih vršnjaka iz Italije. Stručni stožer na čelu s Damirom Jagačićem može zabrinuti tek ozljeda ramena prvoga napadača Franka Kovačevića zbog koje je izašao krajem prvoga poluvremena i otišao na daljnje preglede u KBC Rijeka. U prvoj utakmici omišaljske skupine domaćini pojačani s nekoliko kadeta Rijeke držali su sat vremena u konopcima momčad iz nezavisne moldavske pokrajine Pridnjestrovlje (šef škole je Hrvat Luka Pavlović), ali su na kraju ipak morali potpisati kapitulaciju.

OŠK Omišalj – Sheriff 1:2

Igralište Pušća. Gledatelja 100. Sudac: Frlan (Podhum). Strijelci: 1:0 Gibičar (18′), 1:1 Podlisnic (61′), 1:2 Nihaev (67′). OŠK OMIŠALJ: Legac, Res, Brnja, Demark (od 60 Grgić), Šabalja, Leoni, Vlizlo, Zec, Gibičar (od 66. Radman), Ig. Lepinjica, Sotošek.SHERIFF: Savčin, Čiperi, Carbovnici, Naporciuc (od 53. Stupac), Ciumacenco (od 72. Cucerenco), Nihaev, Angelov (od 49. Berco), Grecul (od 76. Tichem), Dijinari, Podlisnic, Belousov.

U labinskoj skupini A je, kažu svjedoci, odigrana prava ljepotica između Spezije i Ferencvaroša, koja je na kraju pripala Talijanima. Žilina je gotovo kao Rijeka bila uvjerljiva protiv domaćeg Rudara. Posebno zanimljiv dvoboj igrao se na Bahalinu, gdje su Dinamo i Abuja podijelili bodove. Široki Brijeg je poput Udinesea na Cresu pokazao da bi i ove godine mogao daleko. Vojvodina i Osijek su na Darima odigrali bez pobjednika, što jedne i druge ostavlja u igri za prva dva mjesta koja vode u četvrtfinale.