Sve dalje od Final Sixa

Kobna druga četvrtina: Barceloneta porazila Primorje EB

Snimio Vedran KARUZA / NL arhiva

Barceloneta – Primorje EB 9:7 (1:1, 4:0, 1:3, 3:3 ). Domaćini su nanizali dugometražnu seriju od 5:0 što »primorjaši« nisu uspjeli nadoknaditi unatoč tome što je Frano Vićan nanizao 10 obrana, a Miho Bošković zabio četiri pogotka

BARCELONA Utakmica 6. kola A skupine Lige prvaka za vaterpoliste: »Barceloneta« – »Primorje EB« 9:7 (1:1, 4:0, 1:3, 3:3 ). Plivalište San Sebastia. Gledatelja: 500. Suci: Margeta (Slovenija) i Giorgy (Mađarska).

BARCELONETA: Lopez, Sziranyi, S. Rašović 1, Munarriz, Larumbe, Minguell 1, Roca 3 (1), Espanol, Tahull, Fernandez 1, V. Rašović, Famera 3, Linares.

PRIMORJE EB: Vićan, Burić, Radu 1, Krapić, Buljubašić, Vukičević, Muslim 1 (1), Petrović, Dedović, Echenique, Šetka 1, Bošković 4, Jelovina.Igrač više: Barceloneta 8 (5), Primorje EB 5 (1). Peterci: Barceloneta 1 (1), Primorje EB 1 (1).

Vaterpolisti »Primorja EB« itekako su smanjili izglede za plasman na Final Six Lige prvaka nakon što su poslije riječkog remija s »Barcelonetom« u Kataloniji ostali praznih ruku izgubivši – 9:7. Dvije lastavice, vratar Frano Vićan s 10 obrana i Miho Bošković s četiri gola nisu donijele proljeće, njihov učinak je tek je ublažio poraz.

Uglavnom, »Barceloneta« je kao i prije dvije godine na svom bazenu u polufinalu Lige prvaka nanizala dugometražnu seriju od 5:0 što »primorjaši« nisu uspjeli nadoknaditi. Po Riječane je pogotovo kobna druga četvrtina koju su izgubili 4:0 pa su pokušaji vraćanja rezultatske ravnoteže ispali nemogućom misijom.

Veliki problemi

Cosmin Radu je dobro otvorio utakmicu, u »sendviču« suparničkih bekova izborio je peterac. Za razliku od prošle utakmice kada ta kazna nije iskorištena ovog puta je siguran bio Petar Muslim. Domaćin je međutim uzvratio na isti način pošto je dosuđen peterac na Espanolu, a siguran egzekutor je bio Roca – 1:1. U potonjim minutama su se tresle vratnice i na jednoj i na drugoj strani, ali su mreže ostale netaknue uz dvoje dobre intervencije Frana Vićana. »Primorjaši« su pritom izborili dva igrača više do kraja prve četvrtine, ali u obje nisu uspjeli poentirati.

Ni početkom druge četvrtine »Primorje EB« nije iskoristilo igrača više nakon čega je uslijedila dvostruka kazna. U dvije akcije s brojčanom prednošću efikasni su bili Roca i Fernandez i »Barceloneta« je sredinom četvrtine stekla osjetniju prednost – 3:1. Lopez je u međuvremenu nastavio nizati obrane u nadmudrivanju sa sterilnim riječkim napadom, koji je za prvih gotovo 14 minuta igre dao samo jedan  gol. I to iz peterca.

Katalonci su pak seriju produžili na 4:0 s igračem više i nastavili rešetati grogirane goste. Strahinja Rašović je izvana pogodio za čak 5:1 u četvrtini u kojoj su totalno nadigrali nemoćne suparnike. »Primorje« je na veliki odmor otišlo s velikim problemima poslije pet inkasiranih golova i četiri neiskorištena igrača više u prve dvije četvrtine.

SKUPINA A  6. kolo: Barceloneta – Primorje EB (19.15), Jadran HN – Olympiakos (19), Spanadu 04 – Eger (19.30).Olympiakos    5    2    3    0    43:34    9Barceloneta    5    2    2    1    45:39    8Eger    5    2    2    1    42:39    8Primorje EB    5    2    2    1    41:41    8Spandau 04    5    0    3    2    43:48    3Jadran (HN)    5    0    2    3    43:56    2Sljedeće kolo:  Eger – Jadran Carine, Olympiacos – Barceloneta, Primorje EB – Spandau 04. SKUPINA B  6. kolo:  Partizan – Jug CO (18), Szolnok – Pro Recco, Galatasaray – OSC (obje 20 sati).Pro Recco    5    5    0    0    70:31    15Jug CO    5    4    0    1    53:44    12Szolnoki    5    3    0    2    56:47    9Partizan    5    2    0    3    30:53    6OSG    5    1    0    4    38:38    3Galatasaray    5    0    0    5    33:67    0Sljedeće kolo: Jug – Pro Recco, OSC – Partizan, Szolnoki – Galatasaray.

Lažna nada

Tek nakon skoro 20 minuta igre stigao je gol Riječana iz igre, s igračem više u petom pokušaju strijelac je bio Miho Bošković. Približavanjem konca četvrtine »Barceloneta« je međutim uspjela odgovoriti svojim najjačim oružjem, Famera je kontranapad iz odlične pozicije lako završio golom. Tada je stigla toliko čekana riječka reakcija. Prvo je strijelac bio Anđelo Šetka, a onda je Bošković daljinskim projektilom u posljednjoj sekundi igre vratio nadu »Primorju« efektnim pogotkom za – 6:4.

U posljednjoj četvrtini međutim domaćini su u drugom navratu iskoristili brojčanu prednost golom Roce na što je uzvratio opet Bošković. Ni to nije pomoglo jer je na drugoj strani točan bio Minguell s igračem više za 8:5 četiri minute prije kraja. Uzalud je bio i četvrti gol raspoloženog Boškovića kada je ubrzo uzvratio Famera pogotkom za 9:6 čime je pobjednik bio odlučen. »Barceloneta« je do kraja mirno održavala prednost i učinila veliki zaveslaj ka Final Sixu za razliku od Riječana. Radu je tek smanjio na konačnih – 9:7.