Roland Garros

Borna Ćorić preko Tomića do trećeg kola

NL arhiva

NL arhiva

PARIZ Mladi 19-godišnji hrvatski tenisač Borna Ćorić u četvrtak je svladao Australca Bernarda Tomića s 3-6, 6-2, 7-6 (4), 7-6 (6) i pridružio se Ivi Karloviću kao naš drugi predstavnik u trećem kolu Grand Slam turnira u Roland Garrosu.

Dva sata i 47 minuta trajala je borba Ćorića i Tomića u kojoj je hrvatski Davis Cup reprezentativac nadoknadio gubitak prvog seta te odlično odigranim ‘tie-breakovima’ u trećem i četvrtom setu uzvratio Australcu za poraz na prošlogodišnjem turniru u Indian Wellsu, gdje su odigrali jedini prethodni međusobni dvoboj.

Jedan break donio je Tomiću prvi set, ali već na početku drugog Ćorić je po prvi put slomio početni udarac četiri godine starijeg suparnika. U drugom setu je to još dvaput ponovio, a da je imao malo bolju realizaciju break-lopti (3/13), naš je tenisač do pobjede mogao i na lakši način.

No, sjajno odigran ‘tie-break’ trećeg seta i povratak u četvrtom, u kojem je Tomić imao 6-5 i dva servisa. a Ćorić nizom od tri sjajna poena zaključio meč, donijeli su Zagrepčaninu reprizu prošlogodišnjeg pariškog rezultata, dok Tomić ni u svom sedmom nastupu na Roland Garrosu nije stigao dalje od drugog kola.

Ćorić je dvoboj završio s 10 izravnih poena više od suparnika (48-38), a Tomić je napravio i 13 pogrešaka više (32-45). Zagrepčanin će u trećem kolu igrati protiv Španjolca Roberta Bautiste Aguta koji je u tri seta (7-6, 6-4, 6-1) nadigrao domaćeg veterana Paul-Henrija Mathieua. U dosadašnja tri dvoboja Ćorića i Bautiste Aguta Španjolac je slavio u oba prošlogodišnja odigrana na zemljanoj podlozi, u četrvtfinalu Umaga te u Hamburgu, dok je Borna ove godine slavio u četvrtfinalu na tvrdoj podlozi u Chennaiju.

U četvrtak je do svoje 200. pobjede na Grand Slam turnirima stigao Rafael Nadal koji je sa 6-3, 6-0, 6-3 nadigrao Argentinca Facunda Bagnisa, a u trećem kolu mu se nešto kasnije pridružio i prvi tenisač svijeta Novak Đoković koji je u tri seta (7-5, 6-3, 6-4) bio bolji od Belgijca Stevea Darcisa.