Svjetsko prvenstvo nordijaca

Šveđaninu Olssonu zlato na 15 km, Edi Dadić 66.

Johan Olsson / Reuters

FALUN  Šveđanin Johan Olsson osvojio je zlatnu medalju pred domaćim navijačima na Svjetskom prvenstvu nordijaca u Falunu, u utrci skijaša-trkača na 15 km slobodnim načinom, a jedini hrvatski predstavnik Edi Dadić bio je 66. u konkurenciji 86 natjecatelja.

Olssonu je za svladavanje staze trebalo 35 minuta i 1,6 sekundi, čime je za 17,8 sekundi nadmašio drugoplasiranog Francuza Mauricea Manificata te za 19,2 sekundi osvajača brončanog odličja, Norvežanina Andersa Gloersena.

Jedini hrvatski predstavnik 21-godišnji Edi Dadić za pobjednikom je zaostao 4 minute i 57,6 sekundi što mu je bilo dovoljno za osvajanje 66. mjesta.

Za 34-godišnjeg Olssona ovo je prvo zlato u utrci na 15 km, nakon što je prije dvije godine na SP-u osvojio srebro, baš kao i na prošlogodišnjim Olimpijskim igrama u Sočiju. U kolekciji zlata s velikih natjecanja Olsson ima naslov svjetskog prvaka iz 2013. s utrke na 50 km te dva zlatna olimpijska odličja u štafeti.