IPCAS - slalom

Prvo pa drugo mjesto Eve Goluža

U austrijskom mjestu Rinn kraj Innsbrucka održano je IPCAS međunarodno natjecanje u slalomu za osobe s invaliditetom, a odlične rezultate ostvarili su mladi hrvatski skijaši Eva Goluža i Lovro Dokić

INNSBRUCK U austrijskom mjestu Rinn kraj Innsbrucka održano je IPCAS međunarodno natjecanje u slalomu za osobe s invaliditetom, a odlične rezultate ostvarili su mladi hrvatski skijaši Eva Goluža i Lovro Dokić.Mlada 14-godišnja hrvatska reprezentativka je u ponedjeljak pobijedila u kategoriji slijepih i slabovidnih skijašica sa svojim vodičem prof. Anom Žigman, dok je u utorak osvojila drugo mjesto. U drugoj utrci bolja od nje bila je tek 10 godina starija Njemica Ewa Noemi Ristau.

U muškoj, stojećoj i najbrojnijoj kategoriji nastupio je 14-godišnji Lovro Dokić koji je prvog dana osvojio 11. mjesto, a u utorak je bio stepenicu niže. U obje utrke je pobijedio dvostruki paraolimpijski pobjednik iz Sočija Austrijanac Markus Salcher.