KHL

Prva gostujuća pobjeda Medveščaka

Snimio Daniel KASAP / NL arhiva

U susretu 13. kola KHL lige hokejaši Medveščaka su u Rigi pobijedili Dinamo 2-1 (0-1, 2-0, 0-0) ostvarivši prvu gostjuću pobjedu ove sezone

RIGA U susretu 13. kola KHL lige hokejaši Medveščaka su u Rigi pobijedili Dinamo 2-1 (0-1, 2-0, 0-0) ostvarivši prvu gostjuću pobjedu ove sezone.Bio je to njihov drugi međusobni susret ove sezone nakon što su ‘medvjedi’ u petom kolu u Domu sportova nakon produžetaka također pobijedili 2-1.

Dinamo je poveo u 10. minuti golom Tima Sestita, no Medveščak je u drugoj trećini okrenuo rezultat u svoju korist. Izjednačio je u 23. minuti Jesse Saarinen, a dvije minute kasnije Medveščak je poveo pogotkom Mareka Kvapila.

Oba gola ‘medvjedi’ su zabili u situaciji u kojoj su imali igrača više. U posljednjoj trećini domaćin je pokušao izjednačiti, no zagrebački sastav je obranio vodstvo.

Za dva dana Medveščak gostuje u Moskvi kod Spartaka koji je 17. rujna u Domu sportova pobijedio 7-1 nanijevši najteži poraz ‘medvjedima’ u KHL ligi.

Ovom pobjedom Medveščak je skočio na peto mjesto Zapadne konferencije sa 19 bodova, devet manje od lidera Jokerita.