Prva liga

Odbojkašice »Drenove« slavile u Kostreni

Kristian Sirotich

Snimio Silvano JEŽINA

Kostrena – Drenova 0:3 (24:26, 10:25, 13:25). Gošće su muku mučile tijekom prvog seta i nakon toga odjurile do prve pobjede

Utakmica 1. kola Prve lige odbojkašica, druge jakosne skupine: Kostrena – Drenova 0:3 (24:26, 10:25, 13:25). Dvorana u Kostreni. Gledatelja: 70. Suci: Niessner (Čavle) i Totta (Rijeka). Delegat: Maksimovski (Križišće).

KOSTRENA: Malec, Zdrilić 11, Rogović, Murgić 1, Šaban 4, Čargonja 1, Brčić 9, Hodak, Rajković, Kregar 6, Kovačević, Hrvatin 1.

DRENOVA: Ivezić 1, Rupčić 2, Buljat 7, Curać 1, Kesten, Žarković 4, Matijević 4, Fabulić, Pervan 14, Pavličić 7, Mavrinac, Kalebić 11.

Napad poeni: Kostrena 24, Drenova 33. Blok poeni: Kostrena 3, Drenova 6. Servis poeni: Kostrena 6, Drenova 11. Servis greške: Kostrena 5, Drenova 4. Neforsirane greške: Kostrena 20, Drenova 10.

Odbojkašicama »Drenove« pripao je prvi od niza okršaja na lokalnoj sceni, što ih očekuju u novoj sezoni. Kada se utakmica pogleda u cjelini, Riječanke su brzo i bezbolno odradile svoje obaveze na otvaranju sezone, no tijekom prvog seta dobrano su se namučile ne bi li skršile otpor Kostrenki, koje su uporno odbijale potpisati predaju. No, nakon što je Kristina Kregar na set loptu gošći smeč zapucala u out (vrlo dvojbena odluka glavnog suca), domaće su u potpunosti nestale sa scene.

Možda je nešto nervoznijem otvaranju Riječanki pridonijela i činjenica da je početak utakmice kasnio točno 20 minuta jer domaćini nisu na vrijeme osigurali zapisnik (?), a možda je ipak bilo u pitanju tek probijanje leda. Iako pojačane za njihovu dojučerašnju suigračicu Barbaru Buljat i povratnicu Teu Pervan, gošće se u prvom dijelu prvog seta nikako nisu uspijevale odvojiti (10:10). Prvu značajniju prednost stekle su serijom dobrih prolaza i servisa Jelene Pavličić (10:14), ali su Kregar i Sara Brčić zadržale priključak (12:14). Drugo odvajanje inicirala je servisima Tea Pervan (14:21), ali niti to nije bilo dovoljno jer su domaće djevojke iznova došle na samo dva poena minusa (21:23), a nakon toga i do poravnanja (24:24). No, dalje nije išlo.

O ostatku utakmice rezultat dovoljno govori sam za sebe. Obje dionice Kostrenke su odigrale po istom obrascu, uz previše grešaka u igri i na prijemu servisa. U takvom, nakon prvog seta potpuno neočekivanom razvoju događaja, ionako mnogo kvalitetnija ekipa »Drenove« lakoćom je kontrolirala utakmicu. U drugom setu povele su 7:1 i potom 20:8, u trećem 12:1 i 18:4. Ma koliko se domaće djevojke, predvođene još uvijek odličnom Ivom Zdrilić, trudile nešto promijeniti, sva neizvjesnost nestala je s krajem prvog seta.