Kup Hrvatske

Odbojkaši “Mlake” u četvrfinalu za povijesni uspjeh

Denis Frančišković

Mlaka – Rovinj 3:2 (25:17, 25:15, 18:25, 23:25, 15:11). Dečki Dušana Brankovića, predvođeni raspoloženim Krešimirom Franjićem, kreirali su malu senzaciju

RIJEKA Utakmica osmine finala Kupa Hrvatske za odbojkaše: Mlaka – Rovinj 3:2 (25:17, 25:15, 18:25, 23:25, 15:11). Dvorana mladosti. Gledatelja: 50. Suci: Goran Brozić i Ana Stipaničev Matečić. Delegat: Veljko Matić (svi Rijeka).

MLAKA: Franjić 20, Lešić, Grozdanić 1, Stanojević 10, Čolić 1, Vujnović 12, Maraš 16, Dukić 1, Simčić, Mar. Matić 9.

ROVINJ: Ivetić, Fatorić 2, Sponza 11, Hrelja 17, Preden, Kuhar 1, Tranti 12, Šetić, Poropat 13, Pamić, Mau. Matić, Mostahinić 1.Napad poeni: Mlaka 55, Rovinj 45. Servis poeni: Mlaka 7, Rovinj 4. Blok poeni: Mlaka 10, Rovinj 9. Servis pogreške: Mlaka 10, Rovinj 4.

Posve neočekivano, odbojkaši »Mlake« sinoć su se na trsatskom parketu pobrinuli za ljepoticu Kupa i povijesni klupski uspjeh svladavši u osmini finala istoimenog favorita iz Rovinja. Dečki Dušana Brankovića, predvođeni raspoloženim Krešimirom Franjićem, kreirali su malu seznaciju odigravši susret za pamćenje, viziravši četvrtfinale Kupa Hrvatske nakon velike borbe i 105 minuta zanimljivog nadmetanja pod mrežama koje je na kraju ipak zasluženo otišlo na stranu Riječana.

RIJEKA Utakmica osmine finala Kupa Hrvatske za odbojkaše: Rijeka – Gorica 3:0 (25:17, 25:15, 26:24). Dvorana mladosti. Gledatelja: 20. Suci: Domagoj Neissner (Čavle) i Marko Matić (Rijeka). Delegat: Zdravko Stipaničev (Rijeka).

RIJEKA: Pavlović, Ličina, Jurišić, Osojnak, Čule, Đorđević, L. Lasić, D. Lasić, Janjanin, Sušanj, Smiljanić, Jurčević.

GORICA: T. Burčul, Bačinović, Bičvić, Budžak, Skorin, Huljev, Humski, D. Burčul, Rukavina, Dumbović.U dvostrukom večernjem programu i odbojkaši Rijeke izborili su četvrfinale domaćeg Kupa, suvereno riješivši prva dva seta u svoju korist. U trećem je malo »škripalo«, ali u završnici sve je sjelo na svoje mjesto, domaći su iskoristili prvu meč loptu nakon serije 3-0.

»Mlaka« je iznenađujuće povela 2:0 u setovima, nakon čega su Istrani vidjeli da je »vrag odnio šalu« i vratili se u susret. Ipak, u petom setu uslijedio je novo buđenje Brankovićevih izabranika koji je mirno posmatrao susret kao da je znao da ga kapetan Vujnović i suigrači uz veliko srce i utrošenu energiju mogu izvući do kraja na svoju stranu. U ključnom setu Riječani su se odvojili na 12:9 i znalački sačuvali prednost, iskoristili su prvu meč loptu koju je Poropat poslao van igrališta za veliko domaće slavlje.

KOSTRENA Utakmica osmine finala Kupa odbojkašica: Kostrena – Poreč 2:3 (19:25, 25:22, 19:25, 25:21, 13:15). Dvorana u Kostreni. Gledatelja: 50. Suci: Brlas i Rajković (oba Rijeka). Delegat: Medač (Rijeka).KOSTRENA: Hodak, Zdrilić, Murgić, Šaban, Čargonja, Brčić, Rajković, Kovačević, Kregar, Hrvatin. POREČ: Fatorić, Zahirović, Jozić, Duspara, Licul, Burilo, Todorović, Nakovac, Fabris, Čorić.Kostrenke su odigrale odlično, došle korak od iznenađenja, ali u petom su ipak poklekle. Nakon 113. minuta.

Inače, »Mlaka« je miris senzacije najavila već odličnom igrom u uvodnoj dionici, povela 7:3 i 15:12, a zatim došla i do velike prednosti od 18:14. U završnici je uslijedila domaća serija 6:1, set je smečom okončao Vujnović. Druga dionica krenula je po istom scenariju za domaće, dosta pokretljvosti u polju i nadasve odlični servisi Franjića, čak četiri asa, za koje gosti nisu imali odgovora, odveli su »Mlaku« na 21:13. Prednost koja se više nije mogla prokockati, a asom ju je za slavlje u drugom setu zaključio Dukić.

U trećem setu kod domaćih je počela padati koncentracija, igralo se izjednačeno do 12:12 nakon čega su gosti poenima Trantija otišli na plus četiri (12:16). Uskoro je bilo 14:21 i trebalo se okrenuti četvrtom setu. A njega su Riječani otvorili serijom 5:0, držali se do 15:15 kada se blokom Poropata sve okrenulo na stranu Istrana. Ipak, ušlo se u neizvjesnu završnicu, serijom 4:0 opet »Mlaka« je opet priprijetila gostima, ali samo do 23:24, nakon čega je »Rovinj« dosta sretno izborio peti set. A u njemu su domaći izvukli posljednje atome snage i servirali pravo iznenađenje.