KHL liga

Treća uzastopna pobjeda Medveščaka

ČELJABINSK/ZAGREB Pobjedivši u 20. kolu KHL-a momčad Traktora sa 4-2 (0-0, 3-1, 1-1) na gostovanju Čeljabinsku, hokejaši Medveščaka ostvarili su treću uzastopnu pobjedu, a drugu na seriji od četiri gostovanja po Rusiji.

U svom drugom nastupu za »medvjede« među strijelce se po prvi put upisao Finac Ville Leino koji je u 25. minuti (24:11) postigao pogodak za vodstvo 2-0, samo 12 nakon što je kao asistent sudjelovao u akciji kod vodećeg pogotka Medveščaka (23:59), kad je pak iza leđa domaćeg vratara Michaela Garnetta poslao Matt Anderson.

U 28. minuti (27:30) Brock Trotter je na asistenciju Jamesa Wrighta pogodio za vodstvo Medveščaka od 3-0. Nadu domaćoj momčadi vratio je u 35. minuti (34:18) Stanislav Čistov svladavši Barryja Brusta kad je Traktor imao igrača više na ledu.

U 48. minuti (47:07) Martin St. Pierre iskoristio je pogrešku obrane domaćih i ponovo donio Medveščaku tri pogotka prednosti. Na isteku 53. minute (52:51) domaći su opet smanjili zaostatak zahvaljujući pogotku Artjoma Penkovskog, čiji udarac iz okreta Brust nije uspio zaustaviti.

No, vratar Medveščaka opet je bio jedan od najboljih igrača u momčadi Douga Sheddena, zaustavivši 32 od 34 pokušaja domaćih hokejaša.

Pobjedom nad osmoplasiranim sastavom Istočne konferencije Medveščak je došao do 23 boda, čime je preskočio Slovan iz Bratislave i zasjeo na 10. mjesto Zapadne konferencije KHL-a. U srijedu, 22. listopada, Medveščak gostuje kod Lade iz Toljatija.