Hirscher pobjednik Veleslaloma

Kostelić na 48. mjestu: Zaostatak je prevelik

SOELDEN/ZAGREB Aktualni pobjednik Svjetskog kupa Austrijanac Marcel Hirscher započeo je obranu naslova pobjedom na veleslalomu u austrijskom Soeldenu, dok je najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio 48. mjesto i i tako ostao bez bodova na otvorenju sezone.

Ivica je sa startnim brojem 30 u prvoj utrci zaostao 5.78 sekundi za vodećim iz prve vožnje Hirscherom, a to mu je bilo dovoljno za 48. poziciju.

Kosteliću je to najgori plasman u Soeldenu, a da je završio prvu vožnju. Po dvaput je odustajao u prvom i drugom laufu, a 2011. je osvojio peto mjesto, što mu je najbolji plasman na ovom austrijskom ledenjaku.

Utrka u Soeldenu oduvijek je bila posebna za obitelj Kostelić jer su tu Janica i Ivica prvi put zajedno nastupili u Svjetskom kupu daleke 1998. godine.

Hirscher je u drugoj vožnji obranio vodeću poziciju s velikom prednošću u odnosu na Nijemca Fritza Dopfera (+1.58) i Francuza Alexisa Pinturaulta (+2.06), koji su zauzeli drugo i treće mjesto.

Drugoplasirani nakon prve vožnje i najbolji veleslalomaš svijeta Amerikanac Ted Ligety napravio je u drugom laufu veliku pogrešku i utrku završio tek na desetoj poziciji.

Zaostatak je prevelik i to je bilo sporo, iako moram reći da i na treningu veleslaloma prije utrke nisam bio dobar, kazao je nakon utrke veleslaloma u Soeldenu Ivica Kostelić.

»Sada više u veleslalomu ne mogu računati na startni broj 30. Nadam da ću na odličnoj stazi u Beaver Creeku biti bolji i uspjeti vratiti povoljniji startni broj«, izjavio je Ivica.

Naš drugi predstavnik Filip Zubčić nije uspio završiti prvu vožnju.

»Neposredno prije ulaza u strminu zbog greške pao sam na bok. Šteta, dobro sam trenirao i nadam se da ću uskoro ostvariti željeni cilj, a to je ulazak u drugu vožnju na utrkama Svjetskog kupa«, izjavio je Zubčić.

1. Marcel Hirscher (Aut)  2:28,09  1:14,52 1:13,57

2. Fritz Dopfer (Njem)   2:29,67 +01,58 1:15,04 1:14,63

3. Alexis Pinturault (Fra)  2:30,15 +02,06 1:15,40 1:14,75

4. Benjamin Raich (Aut)  2:30,16 +02,07 1:15,23 1:14,93

5. Victor Muffat Jeandet (Fra) 2:30,23 +02,14 1:16,24 1:13,99

6. Davide Simoncelli (Ita)  2:30,38 +02,29 1:16,67 1:13,71

7. Marcus Sandell (Fin)  2:30,76 +02,67 1:17,01 1:13,75

8. Thomas Fanara (Fra)  2:30,94 +02,85 1:15,98 1:14,96