Bravo

USPJEH HRVATSKE KARATISTICE Ivana Bebek osvojila srebro

Hrvatska karatistica Ivana Bebek osvojila je srebrnu medalju na turniru Svjetske karate lige u španjolskom gradu Toledu.

U dvoboju za naslov pobjednice u kategoriji do 68 kg Bebek je izgubila od Njemice Johanne Kneer sa 6-0.

U 1. kolu naša predstavnica bila je slobodna, a onda su uslijedile četiri pobjede. Bebek je svladala Francuskinju Leu Avazeri s 2-1, u susretu s Novozelanđankom Amy Thomason završilo je 1-1, ali je Bebek išla dalje zahvaljujući prvom osvojenom bodu. U nastavku je slavila protiv Ruskinje Anastasije Gudilove 2-0 i Amerikanke Cheryl Murphy 1-0.

Ljiljana Pendić izgubila je u repasažu kategorije do 55 kg od Argentinke Michaele Giuliane Novak sa 4-0. Prije toga Pendić je bila slobodna u 1. kolu, pobijedila Belgijanku Nadiu Otten 3-0 i izgubila od Engleskinje Carle Burkitt 4-0.

Nastupio je i Neven Martić koji je nakon uspjeha nad Ericom Khayom Grothom iz Bocvane (4-2) ispao porazom od Čileanca Germana Charpentiera (2-1).Na natjecanju Svjetske Premier lige u Toledu nastupilo je 825 natjecatelja iz 67 zemalja.