Svjetski gimnastički kup

Tinu Srbiću zlatna medalja u Osijeku

Foto Davor Javorovic/PIXSELL

Srbić je, bodren ponovno ispunjenim tribinama, sjajnom izvedbom sa startom 6.1 uvjerljivo slavio na preči, s više od bodom ispred najbliže konkurencije

OSIJEK Aktualni svjetski prvak na preči Tin Srbić osvojio je zlatnu medalju na Svjetskom gimnastičkom kupu u dvorani Gradski vrt u Osijeku.  Srbić je, bodren ponovno ispunjenim tribinama, sjajnom izvedbom sa startom 6.1 uvjerljivo slavio na preči, s više od bodom ispred najbliže konkurencije.

Hrvatski gimnastičar, koji je u Osijeku slavio i 2017. godine, dobio je ocjenom 14.700 dok je drugoplasirani Litvanac Robert Tvorogal dobio ocjenu 13.667. Treći je bio Švicarac Taha Serhani (13.633).

– Prije samog natjecanja sam se naježio zbog publike. Osjećao sam pritisak na zagrijavanju, a kada sam čuo publiku sam doslovce letio. Imao sam osjećaj da mogu još jednu vježbu odraditi. Atmosfera je bila ponovno sjajna, još bolja nego li prošle godine. Svaka čast organizatorima ovo je najbolji Svjetski kup – izjavio je Srbić.

U finalu na preči Hrvatska je imala još jednog predstavnika. Anton Kovačević zauzeo je peto mjesto s ocjenom 12.867.

Rezultati, karike: 1.    Denis Abliazin  (Rus) 15,067, 2.  Ibrahim Colak (Tur) 14,667, 3.    Ali Zahran  (Egi) 14,400. Preča: 1. Tin Srbić 14,700, 2.    Robert Tvorogal   (Lit)        13,667, 3.    Taha Serhani (Švi) 13,633, 5.  Anton Kovačević 12,867.