Šitić nije startala

SP plivanje: Dvostruko slavlje Brazilki na 10km

Brazilka Poliana Okimoto osvojila je naslov svjetske prvakinje u daljinskom plivanju na 10 kilometara na SP u Barceloni.Okimoto je do zlata stigla s vremenom 1:58:19.2 sati, tri desetinke ispred srebrne sunarodnjakinje Ane Cunhe, a točno sekundu ispred brončane Njemice Angele Maurer

BARCELONA – Brazilka Poliana Okimoto osvojila je naslov svjetske prvakinje u daljinskom plivanju na 10 kilometara na SP u Barceloni.

Okimoto je do zlata stigla s vremenom 1:58:19.2 sati, tri desetinke ispred srebrne sunarodnjakinje Ane Cunhe, a točno sekundu ispred brončane Njemice Angele Maurer.

Okimoto i Cunha su tako stigle do svojih drugih medalja na SP u Barceloni, prije tri dana su na utrci na pet kiloemata bile srebrna, odnosno brončana.

Naša olimpijka u daljinskom plivanju Karla Šitić bila je prijavljena za nastup u ovoj disciplini, ali nije startala.

REZULTATI:

1. Poliana Okimoto (Bra)  1:58:19.2 2. Ana Cunha (Bra)   1:58:19.5 3. Angela Maurer (Njem)  1:58:20.2 4. Kalliopi Arouzou (Grč) 1:58:21.3 5. Anna Olasz (Mađ)   1:58:22.4 6. Ophelie Aspord (Fra)  1:58:23.2