Garmisch - super G (ž)

Pobjeda Švicarke Corinne Suter u superveleslalomu

Reuters

Reuters

GARMISCH PARTENKIRCHEN Švicarska 25-godišnja skijašica Corinne Suter bila je najbrža (1:19.46) na superveleslalomu za Svjetski kup voženom u nedjelju u njemačkom Garmisch Partenkirchenu i ostvarila svoju drugu pobjedu u karijeri, a prvu u ovoj disciplini.

Drugo mjesto je osvojila Austrijanka Nicole Schmidhofer sa zaostatkom od 43 stotinke za pobjednicom, a uspjeh Švicarki upotpunila je Wendy Holdener osvajanjem trećeg mjesta (+0.70).

Najveće iznenađenje priredila je s Francuskinja Tiffany Gauthier koja je sa startnim brojem 24 osvojila četvrto mjesto, a od trećeplasirane Holdener je bila sporija za jednu stotinku.

Najbolja njemačka skijašica Viktoria Rebensburg, koja je u slavila u subotnjem spustu, doživjela je naizgled težak pad između drugog i trećeg prolaznog vremena, ali se nakon ukazane pomoći sama spustila do ciljne arene.

Rebensburg je bila jedna od 17 skijašica koje nisu završile utrku, a na startu ih je bilo 52.

Unatoč tome što zbog smrti oca nije došla u Garmisch Partenkirchen, Amerikanka Mikaela Shiffrin ostala je na vrhu redoslijeda za Veliki kristalni globus sa 1225 bodova, 145 više od Talijanke Federice Brignone koja je u nedjelju osvojila peto mjesto.

U redoslijedu za superveleslalomski Mali kristalni globus u vodstvo je došla Corine Sutter sa 300 bodova, ispred Brignone (261) i Schmidhofer (206).

Sljedeća natjecanja skijašica za Svjetski kup bit će održana u Kranjskoj Gori, umjesto u Mariboru, gdje su na rasporedu veleslalom (subota, 15. veljače) i slalom (nedjelja, 16. veljače).

<span>Garmisch Partenkirchen – spust (ž)</span> 1. Corinne Suter (Švi)  1:19.46 2. Nicole Schmidhofer (Aut) +0.43 3. Wendy Holdener (Švi) +0.70 4. Tiffany Gauthier (Fra) +0.71 5. Federica Brignone (Ita) +0.90 6. Stephanie Venier (Aut)           +0.93 7. Michelle Gisin (Švi) +1.01 8. Romane Miradoli (Fra) +1.29 9. Petra Vlhova (Slk)               +1.4110. Marta Basino (Ita)               +1.4911. Joana Haehlen (Švi) +1.5312. Elisabeth Reisinger (Aut)        +1.6013. Elena Curtoni (Ita) +1.6814. Alice Merryweather (SAD) +1.8815. Lara Gut-Behrami (Švi) +1.96…<u>SK – superveleslalom (5/7)</u> 1. Corinne Suter (Švi)     300 bodova 2. Federica Brignone (Ita)     261 3. Nicole Schmidhofer 206 4. Mikaela Shiffrin (SAD)     186 5. Stephanie Venier (Aut)   185…<u>SK – ukupno (24/40)</u> 1. Mikaela Shiffrin (SAD)     1225 bodova 2. Federica Brignone (Ita)    1080 3. Petra Vlhova (Slk)     891 4. Marta Bassino (Ita)     666 5. Corinne Suter (Švi)    617…113. LEONA POPOVIĆ (HRV) 5…