ZOI 2014.

Kostelić super-G završio 24.; Zrnčić Dim 19.

Hrvatski skijaši su zadovoljni nastupom

SOČI Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić koji je super-G na Zimskim olimpijskim igrama u nedjelju završio na 24. mjestu ocijenio je da je dobro odvozio utrku, dok je Natko Zrnčić Dim, 19. danas, izrazio zadovoljstvo svojom vožnjom.

“Dobro sam skijao, ali na ravnici sam bio spor. Nema se tu što previše analizirati, mislim da je serviser malo zaspao”, rekao je Kostelić, koji je imao startni broj 1, nakon utrke.

Drugi hrvatski predstavnik u ovoj utrci Natko Zrnčić-Dim koji je utrku završio na 19. mjestu je izrazio zadovoljstvo vožnjom.

“Zadovoljan sam vožnjom, bilo je dobro i u prvom dijelu i u zadnjem dijelu, ali sam previše izgubio u srednjem dijelu. Stotinke su odlučile što nisam među prvih 15”, kazao je Zrnčić Dim, dodajući da će sada, nakon spusta, kombinacije i super-G-ja, konačno imati malo odmora.

“Konačno imamo malo odmora. Imamo vremena do slaloma, bilo je teško ovih desetak dana stalno se penjati gore na spust. Drago mi je da je to gotovo, sad krećemo dalje s tehničkim disciplinama i nadam se da ću završiti Igre u dobrom svjetlu”, rekao je Zrnčić-Dim.

Norvežanin Kjetil Jansrud osvojio je u nedjelju zlatnu medalju u super-G-ju na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju.

Amerikanac Andrew Weibrecht (1:18.44) zauzeo je drugo mjesto i osvojio srebrnu medalju zaostavši 30 stotinki iza Jansruda (1:18.14). Njegov sunarodnjak 36-godišnji Bode Miller podijelio je broncu s Kanađaninom Janom Hudecom. Njihov je zaostatak za olimpijskim pobjednikom iznosio 53 stotinke (1:18.67). Inače, Miller je danas postao najstariji alpski skijaš koji je osvojio medalju na olimpijskim igrama.

Zaostatak Natka Zrnčića Dima, koji je startao treći, za pobjednikom iznosio je 1,61 sekundu, dok je Kostelićev zaostatak za Norvežaninom 2,05 sekunde.

Za 28-godišnjeg Jansruda ovo je treća olimpijska medalja i prva zlatnog sjaja. Prvu medalju na ZOI, srebrnu, osvojio je 2010. u Vancouveru također u super-G-ju, a drugu brončanu osvojio je na na ovim Igrama u spustu.