Svjetski kup skijaša

Ivica Kostelić 8. na slalomu u Leviju; pobjeda Myhrera

LEVI/ZAGREB – Ivica Kostelić osvojio je osmo mjesto na prvom slalomu sezone Svjetskog kupa u finskom Leviju na kojem je pobijedio Šveđanin Andre Myhrer.

Kostelić je imao startni broj 2, a nakon prve vožnje je bio deveti nakon naknadne diskvalifikacije maria Matta. Drugu vožnju je Ivica odvozio bez pogreške, ali nedovoljno brzo, pa je s 11. vremenom druge vožnje doskijao do ukupnog osmog mjesta s 1.36 sekundi sporijim vremenom od Myhrera.

Drugo mjesto s šest stotinki zaostatka za Myhrerom osvojio je drži branitelj naslova pobjednika Svjetskog kupa Austrijanac Marcel Hirscher, dok je treći bio Šveđanin Jens Bygmark (+0.61).

U ukupnom poretku nakon dvije utrke vodi Hirscher s 140 bodova ispred Talijana Manfreda Moelgga (130) i Amerikanca Teda Ligetya (120). Kostelić je s nova 32 bodova iz Levia na šestoj poziciji s ukupno 50 bodova.

Drugi hrvatski slalomaš Dalibor Šamšal startao je s brojem 53, a doskijao je do 49. mjesta s zaostatkom od 2.26 sekundi za pobjednikom prve vožnje.

Svjetski kup se nastavlja 24. studenoga spustom u kanadskom Lake Louiseu.