Skijaško natjecanje za Svjetski kup

Dvostruko slavlje Norvežana, Jansrud ispred Kildea

Kjetil Jansrud, Aleksander Aamodt Kilde i Erik Guay / Reuters

VAL GARDENA Norveški skijaši Kjetil Jansrud i Aleksander Aamodt Kilde zauzeli su prva dva mjesta na drugom ovosezonskom natjecanju za Svjetski kup u superveleslalomu koje je u petak održano u talijanskoj Val Gardeni.

Jansrud je bio najbrži (1:31.93), baš kao i na prvom ovosezonskom natjecanju održanom početkom prosinca u Val d’Isereu, kada je slavio ispred sunarodnjaka Aksela Lunda Svindala. Svindal je bio među favoritima i u Val Gardeni, ali je u posljednjoj trećini staze napravio pogrešku i promašio vrata.

Ipak, za dvostruko slavlje Norvežana pobrinuo se prošlosezonski osvajač malog Kristalnog globusa u superveleslalomu Aleksander Aamodt Kilde koji je za Jansrudom zaostao samo šest stotinki sekunde. Najveća prijetnja norveškim skijašima bio je Kanađanin Erik Guay koji je osvojio treće mjesto, a od Jansruda bio sporiji samo 13 stotinki sekunde.

Za Kjetila Jansruda ovo je treća pobjeda u ovoj sezoni te 17. u karijeri, a ukupno osma u superveleslalomu. U ovoj je disciplini već jednom slavio u Val Gardeni, gdje je najbrži bio i prije dvije godine.Jansrud je s maksimalnih 200 bodova iz dvije utrke vodeći u redoslijedu superveleslaloma, a s 300 bodova se probio do drugog mjesta u ukupnom redoslijedu. Vodeći je Austrijanac Marcel Hirscher s 440 bodova.

U subotu je u Val Gardeni na rasporedu spust, s početkom u 12.15 sati.