VN Njemačke u motociklizmu

Dani Pedrosa na Hondi najbrži u kraljevskoj klasi na Sachsenringu

U sve tri klase na VN Njemačke slavili su Španjolci, a osim Pedrose pobjede su slavili Marc Marquez u klasi Moto2 te Hector Faubel u klasi do 125ccm koji je bio za samo tisućinku brži od francuza Zarca

SACHSENRING – Španjolac Dani Pedrosa (Honda) pobjednik je utrke za Veliku nagradu Njemačke u klasi motoGP Svjetskog prvenstva motociklista vožene na stazi Sachsenring.

Pedrosa je slavio sa 1.477 sekundi prednosti ispred drugoplasiranog sunarodnjaka Jorgea Lorenza (Yamaha), te 1.568 sekundi ispred trećeg Australca Caseya Stonera (Honda). Vodstvo u ukupnom redoslijedu zadržao je Stoner sa 168 bodova, drugi je Lorenzo sa 153, a treći Talijan Andrea Dovizioso (Honda) sa 132.

U klasi Moto2 na stazi u Sachsenringu najbrži je bio španjolski motociklist Marc Marquez (Suter). Marquez, inače svjetski prvak, ali u klasi do 125 ccm, do četvrte je pobjede sezone došao ispred Nijemca Stefana Bradla (Kalex) i Talijana Alexa de Angelisa (Motobi). U ukupnom poretku klase vodi Bradl.

Španjolski motociklist Hector Faubel na Apriliji pobjednik je u najslabijoj klasi do 125 ccm, a do nje je došao tek pregledavanjem snimke foto-finiša na stazi Sachsenring. Španjolac je za jednu tisućinku sekunde pobijedio ispred Francuza Johanna Zarca (Derbi), a kako je ta razlika bila nevjerojatno mala, suci su dodatno odlučili pobjedu dodijeliti Fauberu jer je imao brži odvoženi krug od Francuza. Zarco je već sada tragičar sezone budući da mu je ranije oduzeta i pobjeda u Barceloni.

Treće mjesto u ovoj klasi pripalo je velikoj nadi svjetskog motociklizma, tek 15-godišnjem Španjolcu Mavericku Vinalesu (Aprilia). U ukupnom poretku klase vodi Španjolac Nicholas Terrol s 166 bodova, dok Zarco ima 134.