VN Njemačke

Dalla Porta i Alex Marquez slavili na Sachsenringu

Rafa Marquez na čelu poretka/Foto REUTERS
Objavljeno: 7. srpanj 2019. u 15:03 2019-07-07T15:03:35+02:00

SACHSENRING Talijanski motociklist Lorenzo Dalla Porta (Honda) ostvario je svoju prvu pobjedu na Velikoj nagradi Njemačke u razredu moto3. Za 22-godišnjaka je ovo prvi trijumf ove sezone, u kojoj je već četiri puta bio drugi.

Dalla Porta je za 72 tisućinke nadmašio Španjolca Marcosa Ramireza, a za 120 tisućinki bio brži od Arona Caneta, od kojeg je preuzeo vodstvo u ukupnom redoslijedu.
Nakon devet od 19 natjecanja u kalendaru Svjetskog prvenstva Talijan ima 125 bodova, a Španjolac 123.

Španjolski motociklist Alex Marquez (Kalex) prvi je put u karijeri pobijedio na stazi Sachsenring u klasi moto 2. Četvrta ovosezonska pobjeda donijela mu je i povratak na čelno mjesto u redoslijedu za naslov svjetskog prvaka.

Marquezu je ovo sedma pobjeda u razredu moto2, a ukupno 11. u karijeri u utrkama svjetskog prvenstva. Iza Španjolca prvi je do cilja stigao Južnoafrikanac Brad Binder (KTM) sa zaostatkom 1.208 sekundi, a treće mjesto osvojio je domaći motociklist Marcel Schroetter (Kalex) koji je za Marquezom zaostao 1.630 sekundi.

Marquez je nakon odustajanja u Nizozemskoj opet zasjeo na vrh redoslijeda vozača sa 136 bodova. Osam bodova iza Španjolca je Švicarac Thomas Luthi koji je u Njemačkoj osvojio peto mjesto.

Sljedeća, deseta utrka Svjetskog prvenstva na rasporedu je 4. kolovoza, a vozit će se za Veliku nagradu Češke na stazi u Brnu.