Svjetski kup u boćanju

Carrolina Bajrić, Rio Vojković, Pero Ćubela i Darijan Živolić osvojili zlato i broncu u Saint Vulbasu

P. N.

RIJEKA Hrvatski boćarski reprezentativci Carrolina Bajrić (Čavle Škola boćanja), Ria Vojković (Komiža), Pero Ćubela (Zrinjevac) i Darijan Živolić (Pula) predvođeni izbornikom Čedom Vukelićem osvojili su zlato i broncu na prvom Svjetskom mješovitom kupu u tehničkim disciplinama održanom u francuskom Saint Vulbasu.

Zlatom su se okitili Ćubela i Vojković u mješovitom preciznom izbijanju koji su u polufinalu svladali Francusku nakon druge serije rezultatom 24:21, prva je završila 32:32. U finalnom dvoboju hrvatski boćari su bili bolji od Švicarske 36:28. Bajrić i Živolić osvojili su brončano odličje u mješovitoj štafeti. Nakon što su u polufinalu poraženi od Francuke 48/57:47/57 u dvoboju za broncu su bili bolji od Slovenije 51/57:45/57. Rezultat 51/57 je i novi državni rekord u mješovitoj štafeti.

Bajrić i Živolić u mješovitom brzinskom izbijanju nisu uspjeli izboriti polufinale, već su natjecanje završili na petom mjestu.