Mlađeseniorsko prvenstvo

Atletičari i atletičarke Kvarnera osvojili sedam medalja na dvoranskom PH

Ivan Vujević okitio se dvjema titulama državnoga prvaka

RIJEKA Atletičari Kvarnera uspješno su otvorili novu natjecateljsku sezonu, na mlađeseniorskom dvoranskom prvenstvu Hrvatske, domaćin kojega je u subotu bio Zagreb, osvojili su sedam odličja, od čega četiri zlata i tri bronce.

Ivan Vujević okitio se dvjema titulama državnoga prvaka, slavio je u utrci na 60 metara i u skoku udalj. Do zlata na 60 metara dotrčao je za 7.04 sekunde, tri stotinke brže nego u kvalifikacijama u kojima je istrčao drugi rezultat. Matej Vrban finalnu je utrku okončao na četvrtoj poziciji sa 7.15 sekundi, u kvalifikacijama je bio stotinku sporiji i među osam najboljih se plasirao četvrtim rezultatom. Srebro je osvojio Dominik Guštin (Dinamo-Zrinjevac, 7.08), a broncu Jakov Raguž (Agram, 7.12). U utrci na 60 metara titulu je trebao braniti Riječanin Marino Dotlić, koji je tri dana prije državnoga prvenstva zaradio ozljedu zadnje lože.

Buha četvrta

Ivan Vujević je prvak postao i u skoku udalj u kojem je slavio skokom od 7,28 metara iz prve serije. Do titule je stigao uvjerljivo, drugoplasiranog Marka Čeku (Sveti Ante, 6,71) ostavio je iza sebe za 57 centimetara. Treće mjesto osvojio je Karlo Blažević (Agram, 6,70). Vujević je natjecanje otvorio prijestupom, u drugoj seriji skočio je 6,60 metara, u idućem pokušaju 7,14 metara, nakon čega je imao još jedan prijestup, a onda skočio 7,25 i 7,28 metara.

Luana Bobanović osvojila je titulu državne prvakinje na 60 metara za 7.90 sekundi, u finale se plasirala drugim rezultatom kvalifikacija od 8.06 sekundi. Matea Buha ostala je korak do pobjedničkog postolja, u finalu, u koje je ušla kao trećeplasirana (8.16), trčala je 8.15 sekundi. Do srebra je dotrčala Lea Bubalo (Dinamo-Zrinjevac, 8.06), broncu je osvojila Marta Lugarić (Dinamo-Zrinjevac, 8.15).

U Zagrebu je razloga za zadovoljstvo imala i Klara Barnjak, koja je zlato osvojila u dalju skokom od 6,02 metra iz prve serije. Atletičarka Kvarnera potom je imala skokove od 5,62, 5,65 i 5,93 metra, prijestup u petoj seriji te 5,76 metara u posljednjem pokušaju. Druga je bila Daniela Pešić (Dinamo-Zrinjevac, 5,39), dok je treće mjesto osvojila Jana Pranjić (Slavonija-Žito, 5,12).

Uspješna premijera

Laura Štefanac, novopečena atletičarka Kvarnera, u svojoj je premijeri za klub s Kantride osvojila broncu u bacanju kugle hicem od 12,06 metara iz pete serije. Pobijedila je Marija Tolj (Dinamo-Zrinjevac, 15,16), druga je bila Tadea Lažeta (Zagreb, 13,00). Tin Vlahinja osvojio je broncu u skoku uvis na povratničkom natjecanju nakon jednogodišnje pauze preskočivši iz trećeg pokušaja letvicu na visini od 185 centimetara, najuspješniji je bio Filip Mrčić (Agram, 207), a drugo mjesto pripalo je Luki Jakoboviću (Slavonija-Žito, 185). Iva Polić stala je na treću stepenicu pobjedničkog postolja u utrci na 60 metara prepone sa 9.89 sekundi, u kojoj su brže bile Lea Novković (Karlovac, 9.23) i Natalija Švenda (Dinamo-Zrinjevac, 9.48).

U Zagrebu je postavljeno i nekoliko državnih rekorda, Krešimir Hartl (Agram) popravio je seniorski, juniorski i mlađejuniorski rekod na 3.000 metara hodanje (14:38.82), Eli Pevec (Agram) je zlato na 3.000 metara hodanje garnirala seniorskim i juniorskim rekordom (15:29.189, a Bruna Janček (Agram) srebro mlađejuniorskim rekordom (15:29.63). Atletičarke Istre Debora Kodan, Ania Išić, Mara Kirin i Lucija Višković istrčale su najbolji seniorski i juniorski hrvatski rezultat u štafeti 4×400 metara (4:01.77), dok su drugoplasirane atletičarke Dinamo-Zrinjevca Lea Bubalo, Marta Lugarić, Lana Cipek i Natalija Švenda popravile mlađejuniorski rekord (4:04.70).

Ostali rezultati, atletičari, 60 m: 7. Ivan Novko 7.22, 11. Romano Polić 7.33; 400 m: 9. Romano Polić 51.40; 3.000 m: 6. Ivan Vuletić 9:36.14, 7. Luka Vukelić 9:36.54; dalj: 9. Ivan Ostojić 5,74.

Atletičarke, 800 m: 8. Sara Superina 2:27.64; 1.500 m: 4. Ana Tibljaš 5:09.22; troskok: 7. Erika Žikić 10,82.