Copa Libertadores

VELIKI MADRIDSKI FINALE River Plate preokretom svladao Bocu Juniors i postao južnoamerički prvak

P. N.

Juan Quintero (River Plate)/Foto REUTERS

Ključni trenuci uzvratnog ogleda odigranog u Madridu zbili su se u 92. i 109. minuti kada je Boca ostala bez isključenog Barriosa, odnosno kada je Quintero uz pomoć grede postigao drugi pogodak za River Plate.

MADRID Stadion Santiago Bernabeu. Gledatelja: 80.000. Sudac: Andres Cunha (Uruguay). Strijelci: 0:1 Benedetto (44′), 1:1 Pratto (68′), 2:1 Quintero (109′), 3:1 Martinez (120′). Žuti kartoni: Ponzio, Fernandez, Maidana (River Plate), Perez, Barrios (Boca Juniors). Crveni karton: Barrios (92′-drugi žuti).

RIVER PLATE: Armani – Montiel (od 73′ Mayada), Maidana, Pinola, Casco – Ponzio (od 59′ Quintero) – Fernandez (od 111′ Zuculini), Perez, Palacios (od 97′ Alvarez), Martinez – Pratto.

BOCA JUNIORS: Andrade – Buffarini (od 111′ Tevez), Izquierdoz, Magallan, Olaza – Nandez, Barrios, Perez (od 89′ Gaga) – Villa (od 96′ Jara), Benedetto (od 62′ Abila), Pavon.

Nogometaši River Platea svladali su Bocu Juniors 3:1 u uzvratnoj utakmici finala Cope Libertadores odigranoj na stadionu Santiago Bernabeu, te na taj način došli do svojega četvrtog naslova južnoameričkog prvaka, odnosno prvoga nakon 2015. godine. Prva utakmica završila je 2:2, a igrači Boce su poveli istekom prvoga poluvremena i činilo se da su bliže naslovu. No, igrači River Platea uspjeli su preokrenuti rezultat, a postigli su dva pogotka u produžecima. Posao im je olakšalo i isključenje neopreznog Barriosa koji je u 92. minuti zaradio drugi žuti karton. Ključan pogodak postigao je Quintero u 109. minuti uz pomoć grede.