Kvalifikacije za EURO

U-17: Mladi reprezenativci Hrvatske svladali Izrael 4:2

Foto Jakov Prkić/Cropix
Objavljeno: 14. listopad 2012. u 17:27 2012-10-14T17:27:32+02:00

SINJ – Hrvatski nogometaši do 17 godina starosti ubilježili su prvu pobjedu na kvalifikacijskom turniru EURA, kojem su domaćini, svladavši u Sinju vršnjake iz Izraela s 4:2.

Izabranici Ivana Gudelja slavila je protiv najjačeg protivnika u skupini zahvaljujući dva pogotka mlade nade Hajduka Josipa Bašića u 13. i 17. minuti, dok su pobjedu potvrdili dinamovac Fran Brodić (29) i član splitskog Adriatica Josip Roguljić (80).

Izraelci su vodili pogotkom Ben Aharona (3), Biton je u 69. minuti smanjio na 3:2, a Sarsour u 74. dobio crveni karton. Dinamovo »Čudo od djeteta« Alen Halilović promašio je kazneni udarac u 75. minuti.

U drugoj utakmici naše skupine Izrael je u Solinu slavio protiv Kazahstana s 3:0. U 2. kolu hrvatska U-17 vrsta 16. listopada u Dugopolju igra s Kazahstanom, a 19. listopada u zadnjem kolu u Imotskome s Turskom. Samo prvoplasirana momčad turnira osigurava plasman u Elitnu skupinu.