Njemačko prvenstvo

Tri gola Andreja Kramarića u pobjedi Hoffenheima

Reuters

Reuters

SINSHEIM Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Andrej Kramarić briljirao je u susretu 32. kola njemačkog prvenstva postigavši sva tri pogotka u 3-1 (1-1) domaćoj pobjedi Hoffenheima protiv Hannovera 96.

Prvi pogodak na utakmici Kramarić je postigao nakon velike pogreške gostujuće obrane kojoj je Gnabry oteo loptu, a potom je Kramarić bez problema s pet metara pogodio prazan gol. Karaman (24) je ubrzo izjednačio na 1-1, no u drugom poluvremenu Kramarić je postigao dva efektna pogotka.

Prvo je u 50. minuti odličnim volejom sa 12-ak metara »probušio« gostujućeg vratara, da bi u 85. minuti lijepim lobom sa 20-ak metara postavio konačnih 3-1.

S ova tri gola Kramarić je stigao do učinka od 12 pogodaka u Bundesligi ove sezone.

Kramarić je odigrao čitavu utakmicu za Hoffenheim koji je ovom pobjedom stigao na četvrto mjesto ljestvice sa 52 boda, jednim više uz utakmicu više od petog Bayera iz Leverkusena koji će u subotu ugostiti Stuttgart.

Hannover je 13. sa 36 bodova.

Bayern je još ranije osigurao novi naslov prvaka sa 78 bodova, 22 više od drugog Schalkea 04.