Europski nogomet

Svi rezultati Europske lige: Pobjede Lyona i Atalante, Vlašić nastupio u potopu Evertona

U drugom susretu Atalanta je deklasirala Everton 5-1. Golove za goste zabili su Bryan Cristante (12, 64), Gosens (86), Cornelius (88, 90+4), dok je pogodak za domaćine zabio Sandro Ramirez (71).

ZAGREB – Nogometaši Lyona i Atalante uvjerljivim pobjedama u skupini E protiv Apoella i Evertona potvrdili su prolaz u 16-inu finala Europske lige.

Lyon je na svom travnjaku pobijedio Apollon 4-0, dok je Atalanta na gostovanju deklasirala Everton 5-1.

Lyon je rutinski stigao do pobjede, a golove su postigli Mouctar Diakhaby (29), Nabil Fekir (32), Mariano Diaz (67) i Maolida (90). Antonio Jakoliš je odigrao cijeli susret za goste, dok je Anton Maglica izašao iz igre u 17. minuti zbog ozljede.

U drugom susretu Atalanta je deklasirala Everton 5-1. Golove za goste zabili su Bryan Cristante (12, 64), Gosens (86), Cornelius (88, 90+4), dok je pogodak za domaćine zabio Sandro Ramirez (71). Pobjeda Atalante je mogla biti još uvjerljivija, no Alejandro Gomez promašio kazneni udarac u 52. minuti. Nikola Vlašić je za Everton odigrao posljednjih pola sata.

Kolo prije kraja Atalanta i Lyon imaju po 11 bodova i u zadnjem kolu u Bergamu će odlučiti u pobjedniku skupine. Prvi susret je završio 1-1. Apollon ima tri, a Everton samo jedan bod.

U skupini C Istanbul Basaksehir je na gostovanju pobijedi Ludogorec 2-1 i vratio se u igru, dok je Braga pobijedila Hoffenheim 3-1 osiguravši prolaz, te izbacivši njemački sastav iz svih kombinacija.

Golove za turski sastav zabili su Edin Višća (20) i Kerim Frei (27), a pogodak za domaćine zabio je Marcelinho (65).

U drugom susretu Braga je slavila 3-1. Domaćin je poveo u prvoj minuti golom Marcela Goiana. Izjednačio je Mark Uth u 74. minuti, nakon čega su Nijemci jurnuli po pobjedu koja ih ostavlja u igri za prolaz. Međutim, sedam minuta kasnije sijevnula je portugalska kontra i Francsergio je zabio za novo vodstvo domaćina. Pobjedu Brage potvrdio je isti igrač u trećoj minuti nadoknade. Andrej Kramarić je igrao cijeli susret.

Kolo prije kraja vodi Braga sa 10 bodova, Ludogorec ima osam, Basaksehir pet, a Hoffenheim četiri boda.

Europska liga: Rezultati