Serie A

Slavlje Fiorentine protiv Intera u Milanu

Foto Reuters

MILANO – Nogometaši Fiorentine pogotkom Egipćanina Mohameda Salaha svladali su na gostovanju milanski Inter i došli do treće pobjede u posljednja četiri kola talijanskog prvenstva. S nova tri boda koja im je pogotkom u 55. minuti donio Mohamed Salah, nogometaši Fiorentine i dalje su na samo bod zaostatka od četvrtoplasiranog Lazija, iako su završnicu utakmice morali odigrati sa samo devetoricom nogometaša. Naime, nakon što je Vincenzo Montella iskoristio sve tri zamjene, zbog ozljeda su igru morali napustiti Nenad Tomović i Stefan Savić. Ipak, obrana »viola« je izdržala i stigla do još jedne gostujuće pobjede u kojoj je hrvatski reprezentativac Milan Badelj odigrao svih 90 minuta.

Na suprotnoj su strani Mateo Kovačić i Marcelo Brozović bili u početnoj postavi koju je izveo Roberto Mancini. Brozović je odigrao svih 90 minuta u ulozi defenzivnog veznog igrača, dok je Kovačić do 73. minute bio u igri kad ga je zamijenio Palacio.

Sve današnje utakmice su počele 15 minuta kasnije, zbog solidarnosti igrača prema svojim kolegama u Parmi. Ovim potezom igrači su željeli otvoriti raspravu o promjeni pravila za registraciju igrača i kontrole financijske stabilnosti klubova kako bi se u budućnosti izbjeglo ponavljanje sličnih situacija.

Lazio je s 3-0 slavio na gostovanju kod Sassuola. Golove u trećoj uzastopnoj pobjedi Lazija postigli su Felipe Anderson (45), Miroslav Klose (70) i Marco Parolo (77). Šime Vrsaljko nije nastupio za Sassuolo.

Pobjedu je ostvarila i Cesena koja je golom Alejandra Rodriguez u 76. minuti slavila protiv Udinese. Za goste je posljednjih šest minuta igrao Stipe Perica, dok je Igor Bubnjić ostao na klupi.Palermo i Empoli su odigrali bez pogodaka, a Mate Jajalo je odigrao cijeli susreta za domaćine.

Cagliari je kod kuće izgubio 1-2 od Verone i ostao u zoni ispadanja. Golove za goste zabili su Luca Toni (9) i Juan Ignacio Gomez (56), dok je strijelac za Cagliari bio Daniele Conti (90). Duje Čop je zaigrao posljednjih pola sata za domaći sastav, dok Ivan Martić nije nastupio za Veronu.

Sampdorija je na gostovanju pobijedila Atalantu 2-1.

Na ljestvici vodi Juventus sa 57 bodova, Roma ima 48 bodova, a treći je Napoli sa 45 bodova. Posljednja tri mjesta koja vode u niži rang drže Cagliari (20), Cesena (19) i Parma (10).