Prva HNL

SPLITSKI POKER Hajduk svladao Rudeš, Caktaš preuzeo prvo mjesto na ljestvici strijelaca

P. N.

Jairo Da Silva, Mijo Caktaš i Domagoj Bradarić/Foto PIXSELL

Mijo Caktaš postigao je tri pogotka i preuzeo vodstvo na prvoligaškoj ljestvici strijelaca ispred Jakova Puljića i Mirka Marića. Rudeš i matematički ispao u Drugu HNL, a Istra 1961 definitivno ide u kvalifikacije gdje je čeka drugoplasirana momčadi Druge HNL.

ZAGREB Nogometaši Hajduka uvjerljivo su (4:1) svladali Rudeš na gostovanju u Kranjčevićevoj ulici, napravili veliki korak prema plasmanu u Europu, a Splićani su pritom izbili i na treće mjesto na ljestvici, te s utakmicom više stigli na “minus četiri” od drugoplasirane Rijeke. Hajduk će, ukoliko Rijeka ne slavi u srijedu u Osijeku, biti još uvijek u teoretskim kombinacijama za naslov viceprvaka. Splićane je do pobjede predvodio trostruki strijelac Mijo Caktaš (17′, 57′ i 65′), koji je izbio na čelo prvoligaškog poretka strijelaca sa ukupno 17 pogodaka ili jednim više od Jakova Puljića (Rijeka) i Mirka Marića (Osijek).

Vitali Lisakovich (62′) postigao je jedini pogodak za Rudeša, a Bassel Jradi (66′), posljednji, četvrti gol za Hajduk.

U prvom susretu 34. kola, također odigranom ovoga utorka Inter je svladao 1:0 Istru 1961 u Puli. Ovim porazom Istra je izgubila šanse da se domogne osmog mjesta, već ostaje na predzadnjoj poziciji i vjerojatno je čeka doigravanje za ostanak u Prvoj ligi.

Pobjednički gol za Inter zabio je ruski napadač Serder Serderov u 36. minuti. Serderov je mogao u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena (45+1) povećati prednost Intera, jer se našao sam pred vratarom Ćondrićem, ali je golman domaćina skinuo njegov udarac.

U 59. minuti Inter je dobro razvio kontranapad, ali je završnica bila traljava. Najbolju prigodu Istra je imala u 70. minuti, no udarac Iglesiasa zaustavio je vratar Matković.

Utakmica je odigrana na stadionu Aldo Drosina pred 600 gledatelja, a sudio je Dalibor Mlakar iz Zagreba.

Utakmice 34. kola:

Istra 1961 – Inter 0:1Rudeš – Hajduk 1:4S. Belupo – Lokomotiva sri 16Dinamo – Gorica sri 18Osijek – Rijeka sri 20

Dinamo 33 26 5 2 65:16 83

Rijeka 33 18 9 6 67:33 63

Hajduk 34 16 11 7 54:35 59

Osijek 33 16 8 9 56:33 56

Gorica 33 15 8 10 52:41 53

Lokomotiva 33 13 9 11 48:38 48

S. Belupo 33 6 14 13 38:51 32

Inter 34 9 4 21 37:78 31