Prva HNL

SENZACIJA NA MAKSIMIRU Lokomotiva deklasirala Dinamo

U susretu 25. kola Prve HNL Lokomotiva je na stadionu Maksimir pred 500-tinjak gledatelja deklasirala Dinamo 4-1 ostvarivši prvu pobjedu protiv ‘modrih’. Bio je to njihov 28. međusobni susret i tek prva pobjeda ‘lokosa’. U dosadašnjih 27 susreta Dinamo je ostvario 26 pobjeda uz jedan remi i razliku pogodaka 66-17.Bio je to i Dinamov treći poraz u zadnja četiri kola nakon što je poražen od Rijeke (1-4) i Hajduka (0-1). Zanimljivo, ‘modri’ su u zadnja dva kola primili ukupno osam golova, koliko nisu primili u 11 utakmica prije toga. Premda u Maksimiru uporno ponavljaju kako trener ima povjerenje uprave kluba, današnji debakl mogao bi značiti i oproštaj Maria Cvitanovića od klupe Dinama.Dinamo su ‘uništili’ Lirim Kastrati i Lovor Majer, svaki sa po dva gola, a Kastrati je izborio i kazneni udarac. Majer je zabio prvi i treći gola (9, 60), oba iz kaznenih udaraca, dok se Kastrati upisao među strijelce u 44. i 67. minuti. Pogodak za Dinamo zabio je Dani Olmo u 25. minuti. U očajno izdanje Dinama uklopio se i Doumbija koji je u posljednjim trenucima susreta dobio crveni karton.Na ljestvici vodi Dinamo sa 56 bodova, Hajduk je drugi sa 47 bodova i utakmicom manje, a treća je Rijeka sa 44 boda i također susretom manje. Lokomotiva je današnjom pobjedom skočila na šesto mjesto sa 27 bodova.