Bijeli su ostavili vrlo dobar dojam, a posebno u nastavku utakmice kada su mogli u nekoliko navrata uvećati svoju prednost
NOVIGRAD U 48. minuti utakmice Antonini Čulina izveo je slobodan udarac s dvadesetak metara iskosa. Pričuvni vratar »Olimpije« Đafić protegnuo se koliko je dug i širok, ali snažno odapeta lopta bila je neuhvatljiva za njega. Lopta se od vratnice odbila u mrežu, a Antonini Čulina postigao prvi pogodak tijekom priprema i naplatio silan trud i na trenutke vrlo dobru igru svoje momčadi u posljednjoj pripremnoj utakmici uoči nastavka prvenstva. Ištukova »laka konjica« je posebno u nastavku razoružala agresivne i motorične »zmajčeke« kojima je pripalo otvaranje utakmice. U 4. minuti Nikezič je pao u riječkom kaznenom prostoru nakon duela s Čagljem i Tadejevićem, a Vršič s bijele točke doveo svoju momčad u vodstvo. Dvije minute kasnije Čulina je naslutio da bi ovo moglo biti njegovo poslijepodne. Nakon ubačaja Tadejevića zamalo je promašio okvir gola. U 10. minuti Slovenci su tražili drugu najstrožu kaznu (Čagaljeve škarice na Nikeziču), a onda je krenuo serijal riječkih (polu)prilika i razdoblje sasvim solidne igre.
Kreilach i Sivonjić
Gro posla obavio je Damir Kreilach »zavladavši« zračnim prostorom na sredini terena. Šteta što uz sebe nije imao malo raspoloženijeg Polića (igrao je pod temperaturom), te ispred uigraniji napadački trio (Palibrk-Sivonjić-Čulina), koji još ne surađuju na željenoj razini. Doduše, Sivonjić je rano izašao (26′) iz preventivnih razloga – osjetio je zatezanje u predjelu butnog mišića.
Palibrk je dvaput (30′ i 40′) zaprijeti s ruba kaznenog prostora do odmora, a u nastavku je započeo Čulinin »show«. Prvo je poravnao rezultat, a onda je čak triput bio neuhvatljiv obranu trećeplasirane momčadi slovenskog prvenstva. U 52. minuti malom minijaturom u kaznenom prostoru ispremiješao je čak trojicu suparničkih igrača, ali stigao u padu tek lakše zaposliti vratara Đafića.
Ištuk zadovoljan
U 65. minuti se sjurio prema suparničkim vratima, a onda poslao loptu zamalo kraj gola. U 70. minuti, također je sam krenuo na golmana, no u odsutnom trenutku loptu mu je uklizavanjem odnio Sretenović. Završnica utakmica pripala je Armandu Mancu koji dvaput (71′, 88′) glavom nije uspio naplatiti silan trud svoje momčadi.
»Zmajčeki« su brojne riječke promašaje mogli naplatiti u 68. minuti kada je Lisjak tijelom odbio loptu, koja je prethodno nezgodno odskočila od neravnog terena, na nogu Joviću, a ovaj pogodio vratnicu. Ne bi bilo pošteno. Poraz je najmanje što je »Rijeka« jučer igrom zaslužila.
– Čvrsta utakmica, bili smo impresionirani na početku. Polić se malo preplašio, ali u nastavku smo pokazali bolje lice, uostalom dali smo gol. Raduje što držimo loptu, što imamo posjed. Završnica mora biti ubojitija da bi to bilo ono pravo. Sve skupa bilo je dobro – govorio je trener Ivo Ištuk nakon utakmice i primljenih čestitki od kolege Bojana Prašnikara na igri i angažmanu na razini prvenstvene utakmice. Ištuka sigurno veseli golgetersko buđenje Antoninija Čuline.
– Zabio je odličan gol, imao par prilika. nedostaje nam malo mirnoće u realizaciji, ali doći će i to. Zadovoljan sam željom, voljom i agresivnošću momčadi – rekao je Ištuk i potvrdio sastav koji je počeo utakmicu u Novigradu kao vrlo lako mogući sastav kojega će izvesti u Varaždinu idućega petka od prve minute. Pa čak i golobradog Polića. Ako se ne oporavi nekoliko mjeseci stariji Močinić…