Poznat protivnik

Rijeka će igrati na Farskim otocima

Vikingur s Farskih otoka u drugom pretkolu Europske lige pobijedio je norveški Tromsom 2:1. U prvoj utakmici na Farskim otocima bilo je 0:0

»Bijeli« ipak neće na krajnji sjever Skandinavije što je naslućivao rezultat prve utakmice između »Vikingura« i »Tromsa« koji je završio bez pogodaka. Norveški drugoligaš nije iskoristio prednost domaćeg terena, slavila je trećeplasirana momčad prvenstva Farskih otoka koja je u tijeku.

Norvežani su upali u velike probleme već u 42. minuti kada je pocrvenio Johansen. Igrački manjak nije se odmah osjetio na terenu, upravo suprotno »Tromso« je poveo u 52. minuti preko Wangberga. Međutim, onda je uslijedio veliki preokret gostiju s Farskih otoka. Prvo je Hansen izjednačio u 60. minuti, a pobjedu gostima donio je 20-godišnji veznjak iz Srbije (jedan od dva stranca u momčadi), Filip Đorđević u 63. minuti.