Kup kralja

Real Sociedad izborio četvrtfinale

Real Sociedad se u četvrtfinalu pridružio Real Madridu, Atletico Madridu, Athletic Bilbaou, Levanteu, Espanyolu i Racing Santenderu. Posljednjeg sudionika doznat ćemo nakon uzvratnog ogleda Getafea i Barcelone, međutim u ovom paru ne bi trebalo biti previše nedoumica jer je Barca u prvom susretu slavila 4-0.

Prva utakmica igrana u San Sebastianu je završila bez pogodaka, a u uzvratnom dvoboju igranom na El Madrigalu Sociedad je pobijedio golom Javi Rosa u 32. minuti. Domaćin se u 75. minuti mogao vratiti u meč, međutim Jeremy Perbet je iz jedanaesterca promašio cijeli gol. Zanimljivo, Villarreal i Sociedad su na istom stadionu igrali i prije četiri dana u prvenstvu, a domaćin je uvjerljivo slavio 5-1.