Real Madrid svladao Kashimu (3:1) i ušao u finale Svjetskog klupskog prvenstva

Marcelo i strijelac Gareth Bale/Foto REUTERS
Objavljeno: 19. prosinac 2018. u 19:26 2018-12-19T19:26:32+01:00

Luka Modrić i suigrači u subotu od 17.30 sati igrat će protiv Al Aina kojega vodi Zoran Mamić

ABU DHABI Nogometaši Real Madrida svladali su osvajača Azijske lige prvaka, japansku Kashimu, 3:1 i izborili plasman u finale Svjetskog klupskog prvenstva gdje ih čeka domaćin prvenstva - Al Ain, momčad koju vodi hrvatski stručnjak Zoran Mamić. Branitelji svjetskog klupskog naslova opravdali su epitet velikog favorita i bez većih problema svladali Kashimu zahvaljujući raspoloženom Garethu Baleu koji je zabio sva tri pogotka za Madrižane (44', 53' i 55'). Utješni pogodak za japansku momčad postigao je Shoma Doi u 78. minuti utakmice. Kapetan "kockastih" Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta za Real.

Finale u Abu Dhabiju igra se u subotu od 17.30 sati. Real Madrid će imati priliku osvojiti i treći uzastopni naslov, te s ukupnih četiri titule postati najtrofejnija momčad svjetskih klupskih prvenstava. Tri naslova u svojim trofejnim vitrinama ima još jedino Barcelona.