Španjolska

Real Betis i Valencija remizirali u prvom susretu Kupa kralja

U prvom susretu polufinala španjolskog nogometnog Kupa kralja Real Betis i Valencija su odigrali 2-2.

Domaćin je poveo u posljednjim trenucima prvog dijela golom Lorena Morena, a na 2-0 je povisio Joaquin sjajnim pogotkom iz kornera u 54. minuti. Ipak, Valencija je do kraja susreta uspjela izjednačiti golovima Denisa Čeriševa (70) i Kevina Gameira (90+2).

Uzvratni susret je 28. veljače na Mestalli.

Betis je do sada dva puta slavio u kupu (2005, 1977), dok je Valencija sedam puta slavila u ovom natjecanju, a posljednji put 2008.

U drugom polufinalnom paru Barcelona i Real Madrid su u srijedu na Camp Nou odigrali 1-1, a uzvrat je 27. veljače na stadionu Santiago Bernabeu.Real je poveo u 6. minuti golom Lucasa Vazqueza, a izjednačio je Malcom u 58. minuti. Luka Modrić je odigrao cijeli susret za Real, baš kao i Ivan Rakitić za Barcu.