Danas: 19° 4
Sutra: 19° 19° 4
14. listopada 2019.
Vatreni derbi

foto REMI NA RUJEVICI: Bočkaj iz slobodnjaka poništio Hebera u derbiju kojega su obilježili sudac Jović i bolji Osječani

Igračima Rijeke ne može se spočitati na velikoj borbenosti i želji/R. BRMALJ
Objavljeno: 16. rujan 2018. u 21:38 2018-09-16T21:38:00+02:00

"Bijelima" se ne može ništa spočitati na planu srčanosti, borbe i želje. No, na planu igre gosti su bili puno konkretniji i opasniji, Riječani nisu uspjeli obuzdati njihov čvrsti gard. Rijeka je igrala dobro samo na refule, ali često je udarala "glavom u zid", nije imala rješenja za brzi protok lopte i blok Osječana.

RIJEKA Rijeka i Osijek podijelili su bodove u šlageru sedmog kola, nakon kvalitetnog derbija koji se pretvorio u utakmicu punu naboja i u fokus gurnuo suca Frana Jovića, gosti su, podvuče li se crta ostavili bolji dojam. I zadržali vrijedan bod prednosti pred "bijelima" kojima se ne može ništa spočitati na planu srčanosti, borbe i želje.

No, na planu igre gosti su bili puno konkretniji i opasniji, Riječani nisu uspjeli obuzdati njihov čvrsti gard.

Rijeka je igrala dobro samo na refule, ali često je udarala "glavom u zid", nije imala rješenja za brzi protok lopte i blok Osječana.

No, puno sadržajniji nastavak nije mogao početi bolje za Riječane. U 57. minuti Pavelić je s desnog boka uputio fantastičnu dijagonalu za Hebera, Malenica zaspao, a Heber još bolje uklizao i pospremio loptu u mrežu - 1:0.

Bio je to bljesak nakon kojeg se činilo da će poteći prava Rijeka. No, Osječani nisu tako mislili...

S1509SJ01
Rijeka - Osijek 1:1/S. JEŽINA

Šansa Escovala

Naprotiv već tri minute kasnije Sluga i Kvržić zajedničkim uklizavanjem spriječili su Bočkaja da poravna omjer.

Ipak osokoljeni gosti u 64. minuti uspjeli su izjednačiti. Opet u režiji odličnog Bočkaja koji je iz slobodnjaka s 20 metara uputio vrhunski udarac, lopta je u luku zaobišla živi zid i odsjela u kutu nemoćnog Sluge - 1:1.

Utakmica je dobila još više na ritmu, a samo dvije minute kasnije Escoval je mogao donijeti Rijeci novo vodstvo. Nakon kornera ostao je sam, dobro tukao glavom, ali Malenica je uspio primiriti loptu.

S1609BR4
Rijeka - Osijek 1:1/R. BRMALJ

Već od prve minute vidjelo se da će Osječani biti "tvrd orah" za "bijele".

Gosti su krenuli otvorenog garda i hrabro, a Rijeka se i nije baš najbolje snalazila u igri povremenog polupresinga sastava Zorana Zekića.

Vidjelo se da se Riječani teško oslobađaju osječke "omče", a u nekim trenucima visokog presinga domaći su igrali i preriskantno.

Dojam je da se u njih uvukla neka nesigurnost...

U prvom dijelu Osijek je ostavio puno bolji dojam, premda je Rijeka imala najbolju, stopostotnu priliku.

S1509SJ09
Rijeka - Osijek 1:1 (2)/S. JEŽINA

U uvodnim trenucima najveći problem za "bijele" predstavljali su ubačaji Bočkaja, iz jednog takvog u 13. minuti Škorić je tukao u riječki blok.

Bio je to još jedan neuspješan pokušaj gostiju.

A onda se u 15. minuti dogodila situacija koja je izazvala buru protesta kod Osječana.

Marić je dobro gurnuo loptu za Mudražiju, on izašao ispred Sluge i tukao, a riječki vratar odbio loptu koja je pogodila Mamića u ruku.

No, Jović se nije oglasio...

Rijeka - Osijek 1:1

Stadion HNK Rijeka. Gledatelja: 5.127. Sudac: Fran Jović (Zagreb) 5,5. Strijelci: 1:0 Heber (57'), 1:1 Bočkaj (64'). Žuti kartoni: Grahovac, Pavičić (Rijeka), Bočkaj (Osijek).

RIJEKA: Sluga 6, Pavelić 6,5, Punčec 6,5, Escoval 6, Mamić 5,5, Grahovac 6 (od 84' Čanađija -), Capan 6,5 (od 69' Lončar 6), Gorgon 6,5, Pavičić 6,5, Heber 7 (od 59' Kvržić -), Puljić 5,5.

OSIJEK: Malenica 6,5, Grgić 6,5, Škorić 6,5, Gutieri 6,5, Janža 6, Pušić 6, Mudražija (od 90' Šorša -), Hajradinović 6, Bočkaj 7,5 (od 84' Ćavar -), Henty (od 75' Kamenar -), Marić 6,5.

Sporna situacija

Bili su to trenuci kada je Zekićev sastav preuzeo inicijativu i pomalo suvereno zavladao travnjakom.

Ipak u 22. minuti Pavičić je majstorski podvalio loptu Heberu koji je još bolje pročitao njegovu namjeru, utrčao i našao se sam pred vratarom i tukao, ali Malenica je odlično reagirao izbacivši loptu u korner.

S1609B10
Rijeka - Osijek 1:1 (2)/R. BRMALJ

U 30. minuti dogodila se sporna situacija na drugoj strani, kontakt Škorića i Mamića u kojem je riječki igrač pao, no uz uzaludne i kratke proteste domaćih igra se nastavila.

I onda pet minuta prije kraja prvog poluvremena druga velika šansa Osječana u kojoj je našao Marić ostavši sam na desnoj strani šesnaesterca. Sluga je krenuo sam prema njemu, a lopta fijuknula iznad grede.