Treća HNL - zapad

REMI NA KANTRIDI: Opatija remizirala, Orijent 1919 uvjerljivo svladao Zagreb, a Krk zabio pet golova Ponikvama

P. N.

Utakmice su počele u 17 sati

Opatijci poveli pogotkom Furijana, no ubrzo je izjednačio Tomšić. Weitzer i Gerc odveli crvene do 3:0 trijumfa na pjesnicima. Krk dobio Ponikve 5:2 uz novi hat-trick Brdara.

OPATIJA – MAKSIMIR 1:1

Stadion na Kantridi. Gledatelja: 300. Sudac: Mateo Čalić (Marčana). Strijelci: 1:0 Furijan (35′), 1:1 Tomšić (40′). Žuti karton: Kurilić, Pejanović, Kovačević (Opatija), Dragović, Valković (Maksimir).

OPATIJA: Lovrić, Kurilić, Cvetković, Lucić, Rilov (od 46′ Pejanović), Flego (od 46′ Kovačević), Matovina, Furijan, Lazić, Vlatković, Bogolin (od 60′ Ismaili).

MAKSIMIR: Javor, Valković, Glavurdić, Jurač, Bešlić (od 53′ Horvat), Žugaj (od 62′ Jurešić), Krznar, Dragović, Tomšić, Drobnak, Budan (od 85′ Bračević).

Subotnje poslijepodne loptačkog »Amarcorda«, dana kada se značajnija nogometna priredba nakon dužeg vremena opet odvijala pod stijenama legendarne Kantride, dvoboj između »Opatije« i njezina gosta »Maksimira« okončan je najpravednijim ishodom, podjelom plijena. Momčad temperamentnog trenera Opatijaca Zorana Bogolina je doduše stekla prednost nakon nešto više od pola sata igre, ali ju je izgubila već prije odlaska na odmor. U nastavku se nisu nametnuli niti domaćini niti »Maksimir« za čijim je kormilom znano ime u Rijeci, Malinskoj i okolici, Goran Gajzler.Nako što u 13. minuti Baltazar Anton Bogolin nije iz blizine uspio glavom skrenuti centaršut s desna u mrežu, nova prijetnja domaćih u 30. minuti je urodila plodom. Slobodan udarac s dvadesetak metara Mateo Furijan je pored živog zida platinijevskom preciznošću realizirao prizemnim udarcem uz stativu – 1:0. Opatijci su uživali u vodstvu samo pet minuta, kao da ga je odnio lahor bure. U 40. minuti pokretljivi Zagrepčani su kombinirali oko šesnaesterca, a onda je Marin Tomšić povratnu loptu snažno uputio ka vratima i ona je uz pomoć vratara Igora Lovrića završila u mreži – 1:1. Odmah početkom nastavka gosti su bili nadomak vodstvu kada je nakon »karambola« Stjepan Krznar došao u šansu, ali je pogodio stativu, a Andrej Bešlić »odbijanac« poslao kraj gola. Deset minuta kasnije vratar gostiju Bruno Javor je lošim izbijanjem lopte itekako zakomplicirao život, no Antonio Pejanović, koji je ušao u igru, u raspletu akcije nije pogodio mrežu. Kada je isti igrač u 69. minuti izbio sam pred vrata, a Javor odbio loptu, remi na Kantridi se sve više nazirao bez obzira što je bilo još dosta vremena do kraja utakmice. (I. D.)

ZAGREB – ORIJENT 1919 0:3

Igralište HAŠK-a. Gledatelja: 100. Sudac: Marija Jurinić (Jastrebarsko). Strijelac: 0:1 Gerc (35′), 0:2 Weitzer (60′), 0:3 Gerc (90′).  Žuti kartoni: Tarić (Zagreb), Fumić, Mohorovičić (Orijent 1919).

ZAGREB: Kurtović, Tarić, Jokić, Vinski, Čilić, Mikulić (od 46′ Regović), Marinić (od 76′ Rajnović), Zebić, Pavlic, Mihoković, Bektaši.

ORIJENT 1919: Herman, Jergović, Andrić, Gerc, Iličić (od 67′ Mioč), Fumić (od 70′ Čubelić), Weitzer, Leskur, Monjac (od 84′ Šarković), Hasičić, Mohorovičić.

Ostali rezultati 2. kola: Zagorec – Vrbovec 2:3, Jadran – Vinogradar 0:1, Kurilovec – HAŠK 0:0, Špansko – Novigrad 3:1, Dugo Selo – Dubrava 1:1. Danas (11): Trnje – Jarun

Poredak: Krk 6, Orijent 1919 6, Vinogradar 6, HAŠK 4, Dubrava TK 4, Kurilovec 4, Špansko 3, Trnje 3, Jarun 3, Vrbovec 3, Ponikve 3, Maksimir 1, Opatija 1, Dugo Selo 1, Zagorec, Novigrad, Jadran i Zagreb bez bodova.

Sljedeće kolo (5. rujna): Jarun – Opatija, Dubrava TK – Trnje, Novigrad – Dugo Selo, HAŠK – Špansko, Vinogradar – Kurilovec, Vrbovec – Jadran, Krk – Zagorec, Orijent 1919 – Ponikve, Maksimir – Zagreb.

KRK – PONIKVE 5:2

KRK Igralište Josip Uravić Pepi. Gledatelja: 150. Sudac: Matija Spudić (Ivanić Grad). Pomoćnici: Kupres (Samobor) i Kamenarić (Sveti Ivan Zelina). Strijelci: 1:0 Brdar (6′), 2:0 Gibičar (16′), 2:1 Bartolić (17′), 2:2 Bartolić (22′), 3:2 Brdar (32′), 4:2 Kurolt (47′), 5:2 Brdar (81′). Žuti kartoni: Totić, Malinić, Rošić (Krk), Štimac, Posarić (Ponikve).

KRK: Berković, Con, Kurolt, Čuturilo, Totić, Mijić (od 46′ Josipović), Golić (od 80′ Majačić), Brdar, Frančišković, Malinić, Gibičar (od 84′ Rošić).

PONIKVE: Orlović, Živković, Ćukelj, Štimac, Bartolić, Azizi, Posarić (od 46′ Zubčić), Miklečić, Katić, Brkić (od 46′ Berić), Kopun (od 58′ Gusković).

U drugom kolu još jedna petica gostima ovaj put nogometašima Ponikva, koji su puno bolje izgledali od igrača Zagreba koji su na Krku poraženi u prvom kolu sa viskokih 5:0.

Već u prvoj minuti zicer Kurolta i najava golijade, vratar Orlović uspio je jedva jedvice loptu skrenuti u korner. Igrala se 9 minuta kada je mladi Gibičar ispremješao na lijevom krilu dvojicu obrambenih igrača, nesebično poslužio Brdara kojem nije bilo teško zatresti mrežu za 1:0. Deset minuta kasnije asistent prvog gola postiže zgoditak plasiravši loptu u kut nemoćnog vratara gostiju za vodstvo od 2:0. Minutu kasnije gosti preko Bartolića smanjuju na 2:1, iskoristivši nesporazum u obrambenim linijama domaćina, a u 22 minuti novi šok za Krčane i izjednačenje rezultata opet u režiji Bartolovića koji je iskoristio let u prazno Berkovića i glavom zatresao mrežu. Slijede prilike Totića i Kurolta, međutim, njihovi udarci zamalo promašuju vrata Orlovića. Jedana visoko ubačena lopta u šesnaesterac gostiju na glavu Cona, završava asistencijom istog igrača za Brdara, koji u padu poluvolejem gađa za 3:2 i vrlo sadržajnih 46 minuta prvog dijela.

Odmah na početku drugog dijela još jedan u nizu bijegova mladog Gibičara po lijevom boku i pravovremena asistencija za Kurolta koji rutinski gađa za 4:2. U 78 minuti najbolji strijelac Krka Brdar udarcem sa 20 metara gađa stativu da bi u 81 minuti nakon još jedne asistencije igrača utakmice Gibičara postigao i svoj drugi hat-trick u prva dva kola natjecanja Treće HNL – zapad (Ž. D.).