Prva utakmica

Prva HNL: Nogometaši Rudeša iznenadili Osijek

Nogometaši Rudeša iznenadili su Osijek i sa 1-0 (0-0) svladali četvrtu momčad Prve HNL u prvoj utakmici subotnjeg programa 28. kola domaćeg prvenstva, čime su se na samo bod primakli Cibaliji i Istri 1961, uz utakmicu više u odnosu na Puljane. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Mario Budimir u 73. minuti. Asistent je bio kapetan Rudeša Karlo Kamenar koji je lijepo ‘podvalio’ loptu Budimiru na rubu kaznenog prostora. Napadač Rudeša, koji je samo pet minuta prije ušao u igru, napravio je korak, dva prema golu i preciznim udarcem svladao nemoćnog osječkog vratara Krševana Santinija. Budimiru je to bio 11. pogodak u 17 prvenstvenih nastupa za Rudeš. Osječani su imali više loptu u nogama, imali i više udaraca, ali nijednom nisu uspjeli poslati loptu u mrežu.Rudeš je i dalje na zadnjem mjestu sa 23 boda, bodom manje od Cibalije i Istre 1961 koja će u nedjelju ugostiti vodeći Dinamo. Osijek je ostao na četvrtom mjestu sa 46 bodova. Dinamo vodi sa 60 bodova, osam više od drugoplasiranog Hajduka koji je večeras domaćin Lokomotivi.Utakmicu Rudeša i Osijeka na stadionu u Kranjčevićevoj ulici pratilo je oko 300 gledatelja, a sudio je Duje Strukan iz Splita.