Utakmica na stadionu Josip Pepi Uravić

foto Prijateljska utakmica: "Rijeka" svladala "Krk" s 3:1

Rijekin Brazilac u duelu za loptu / Foto: Silvano JEŽINA
Objavljeno: 12. veljača 2014. u 17:31 2014-02-12T17:31:00+01:00

Strijelci za bijele bili su Benko (8'), Kvržić (52') i Krstanović (67'), dok je jedini pogodak za domaćine postigao Jović s bijele točke u 65. minuti

KRK Konačno je i nogometašima »Rijeke« svanulo sunce! I to u doslovnom smislu. Pola sata prije početka prijateljske utakmice nad otočkim središtem sipila je kiša. Zamjenik sportskog direktora »bijelih« Ivan Mance ponudio je logično objašnjenje:

– Gdje je »Rijeka« tu je kiša!

AS122JS05
Prijateljska utakmica Rijeka-Krk / Foto: Silvano JEŽINA

No, srećom po sve – prevario se. Ubrzo su nestali sivi oblaci, pojavilo se sunce, a više od 300 gledatelja (kažu domaćini da ih odavno nije bilo toliko na tribinama) se moglo opušteno prepustiti oku ugodnoj utakmici u kojoj se domaćin trudio izbjeći sporedne uloge. Trener Matjaž Kek izveo je na travnjak praktički najjaču jedanestorku u rasporedu 4-4-2 sa sva tri zimska pojačanja od prve minute.

Brazilac Moises je vukao konce igre na sredini terena, Leovac je bio dosta aktivan po lijevoj strani (u 5. minuti Tomašić je zaustavio njegov udarac), a vratar Prskalo nezaposlen do sredine drugoga poluvremena kada su mu pričuve priuštile nekoliko intervencija. Njegov kolega Tomašić u 8. minuti se oglasio (moja!) na ubačaj Alispahića, no lopta mu je ispala iz naručja na noge budnom Benku koji je zakucao loptu u mrežu – 0:1. Tomašić se nakon toga iskupio s kamatama, zaustavio je do odmora nekoliko dobrih pokušaja, poput Kramarićeva u 30. minuti kada je napadač »bijelih« sam krenuo na njega.

Zašto se svi slikaju s Benkom?

Lijepa slika oko igrališta u Krku. Klinci su se kao i za prethodnog ogleda »bijelih« s »Grobničanom« pretvorili u lovce na autograme. Leon Benko, Anas Sharbini i društvo strpljivo su pozirali svima koji su željeli zajedničku fotografiju. Bilo je tu mladih nogometaša »Krka«, ali i onih koji su još u pelenama, pa čak i nekoliko hrabrih odvažnih mladih mama s bebama u naručju. Zašto se svi slikaju s Benkom? Upitao je jedan dječak i dobio ekspresan odgovor svojega vršnjaka:

– Zato jer je on najbolji igrači »Rijeke«!

Kratko i jasno.

I nastavak je počeo u sličnim odnosima snaga sve dok u 52. minuti Tomašić nije odbio Kramarićev udarac, a Kvržić »odbijanac« pospremio u mrežu – 2:0. Kek je nakon nešto manje od sat vremena igre promjenio deset igrača. Svježe pričuvne snage, međutim suprotno očekivanjima nisu nastavile tjelesnu i kvalitativnu dominaciju. Upravo suprotno počeo je dolaziti do izražaja zanimljivi, ali nikada realizirani potencijal Tonija Jovića, hitronogog napadača »Rijeke« na posudbi u »Krku«. U 63. minuti Prskalo je izašao pobjednikom u sučeljavanju s Jovićem, no u 65. minuti vratar »bijelih« bio je nemoćan.

Grbac je iznudio kazneni udarac (Lešković je igrao rukom), a Jović rutinski realizirao najstrožu kaznu – 1:2. Dvije minute kasnije Krstanović je izašao pred Tomašića i trećim riječkim pogotkom »upalio baklje« na tribinama.  Pripadnici Armade burno su proslavili njegov pogodak, a domaći kibici nelagodno uzdahnuli nakon što je u 75. minuti Grbac sam izašao pred Prskala i propustio dodatno ublažiti poraz svoje momčadi.

Matjaž Kek je odmarao vratara Vargića, a nije uvodio pričuvnog vratara Raspora i Anasa Sharbinija koji je zbog želučanih problema radio oddradio trening na pomoćnom igralištu.

Krk – Rijeka 1:3
SRC Josip Pepi Uravić. Gledatelja: 350. Sudac: Jelinčić (Kastav). Strijelci: 0:1 Benko (8'), 0:2 Kvržić (52'), 1:2 Jović (65'-11m), 1:3 Krstanović (67').
KRK: Tomašić, Kurolt, Jug, Bošnjak, Konjić, Antić, Tucaković, Prpić, Matovina, Jović, Grbac. Još su igrali: Blečić, Maglić, Kumić, Brozić, Zec, Jurasić, Paravić, Lugušić.
RIJEKA: Prskalo – Mujanović (od 57' Boras), Knežević (od 57' Lešković), Marić (od 57' Mitrović), Leovac (od 57' Bertoša) – Kvržić (od 57' Jugović), Maleš (od 57' Močinić), Moises (od 57' Brezovec), Alispahić (od 57' Zlomislić) – Kramarić (od 57' Krstanović), Benko (od 57' Ayaji).