Sretna 13. minuta susreta

Pogodak Mandžukića za pobjedu Bayerna

FRANKFURT Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Mario Mandžukić svojim je pogotkom u 13. minuti donio minimalnu 1-0 (1-0) pobjedu Bayernu iz Muenchena na gostovanju kod Eintrachta u Frankfurtu u 2. kolu Bundeslige.

Mandžukić je sjajno reagirao na ubačaj Thomasa Muellera, te je volejem sa 10-ak metara iako je imao igrača na leđima zatresao suparničku mrežu.

To je drugi Mandžukićev pogodak ove sezone u Bundesligi, a igrao je svih 90 minuta. Kod domaćih je Srđan Lakić ušao u igru u 81. minuti.

Ivan Perišić igrao je do 86., a Ivica Olić do 81. minute u visokoj 4-0 (0-0) domaćoj pobjedi Wolfsburga protiv Schalkea 04, a Perišić je asistirao Knocheu za prvi pogodak u 55. minuti.

Milan Badelj igrao je do 63. minute u domaćem debaklu Hamburger SV-a koji je izgubio sa 1-5 (1-1) od Hoffenheima. Naš je reprezentativac izašao kod rezultata 1-2.

Nakon subotnjih utakmica 2. kola maksimalnih šest bodova imaju Bayer Leverkusen, Bayern Muenchen, Mainz i Werder.

Rezultati utakmica 2. kola njemačkog nogometnog prvenstva:Stuttgart – Bayer 0-1 (Schwaab 42-ag)Wolfsburg – Schalke 04 4-0 (Knoche 55, Vieirinha 61, Naldo 67, Kutschke 90+1)Werder – Augsburg 1-0 (Ekici 22)Freiburg – Mainz 1-2 (Freis 71 / Zimling 64, Mueller 68)Hamburger SV – Hoffenheim 1-5 (Van der Vaart 44-11m / Firmino 5, 77, Volland 50, Modeste 67, 74)Eintracht F. – Bayern 0-1 (MANDŽUKIĆ 13)Borussia M. – Hannover 96 3-0 (Kruse 20, Kramer 53, Daems 66-11m) Nedjelja:Nuernberg – HerthaBorussia D. – Eintracht B.