Englesko nogometno prvenstvo

Pobjeda Liverpoola, Lovren nastupio, Bilić četiri susreta bez pobjede

NL arhiva

NL arhiva

U susretu 14. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je pobijedio Swansea City 1-0, Asrenal je remizirao kod Norwich Cityja (1-1) propustivši priliku uspeti se na vrh ljestvice, dok je West Ham, za čijim kormilom sjedi Slaven Bilić odigrao 1-1 protiv West Bromwich Albion produživši niz bez ligaške pobjede na četiri kola

LIVERPOOL U susretu 14. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je pobijedio Swansea City 1-0, Asrenal je remizirao kod Norwich Cityja (1-1) propustivši priliku uspeti se na vrh ljestvice, dok je West Ham, za čijim kormilom sjedi Slaven Bilić odigrao 1-1 protiv West Bromwich Albion produživši niz bez ligaške pobjede na četiri kola.Liverpool je do treće pobjede u zadnja četiri kola stigao golom Jamesa Milnera iz jedanaesterca u 62. minuti. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je cijeli susret za ‘redse’.

Arsenal je na gostovanju kod Norwich Cityja odigrao 1-1 propustivši priliku probiti se na vrh ljestice na kojem se nalaze Manchester City i Leicester City. Topnici su poveli u 30. minuti golom Mesuta Ozila, a izjednačio je Lewis Grabban dvije minute prije kraja poluvremena.

U ranije odigranom susretu West Ham, za čijim kormilom sjedi Slaven Bilić je odigrao 1-1 protiv West Bromwich Albion produživši niz bez ligaške pobjede na četiri kola. West Ham je poveo u 17. minuti sjajnim pogotkom Maura Zaratea koji je iz slobodnjaka pogodio same rašlje suparničkog gola. Gosti su izjednačili u 50. minuti nakon autogola Winstona Reida.

Bilićeva momčad je bila bliža drugom golu, no do kraja susreta više nije bilo promjene rezultata. Bio je to četvrti uzastopni ligaški susret West Hama bez pobjede. U zadnja četiri kola ‘čekičari’ su na svom travnjaku osvojili bod protiv WBA (1-1) i Evertona (1-1), te izgubili na gostovanju kod Watforda (0-2) i Tottenhama (1-4).

Tottenham i Chelsea su odigrali razočaravajućih 0-0

Na ljestvici vode Manchester City i Leicester City sa po 29 bodova, Manchester United je treći s bodom manje, a na četvrtom mjestu je Arsenal sa 27 bodova. Liverpool je skočio na šesto mjesto sa 23 boda, a dok je Bilićeva družina trenutačno na osmoj poziciji sa 22 boda.

REZULTATI:

Liverpool – Swansea City     1-0 (Milner 62-11m)

Norwich City – Arsenal      1-1 (Grabban 63 / Ozil 30)

West Ham – WBA        1-1 (Zarate 17 / Reid 50-ag)

Tottenham – Chelsea      0-0

U subotu:

Saturday, November 28

Leicester City – Manchester United 1-1 (Vardy 24 / Schweinsteiger 45+1)

Sunderland – Stoke City     2-0 (Van Aanholt 82, Watmore 84)

Manchester City – Southampton  3-1 (De Bruyne 9, Delph 20, Kolarov 69 / Long 49)

Bournemouth – Everton      3-3 (Smith 80, Stanislas 87, 90+8 / Mori 25, Lukaku 36, Barkley 90+5)

Crystal Palace – Newcastle United  5-1 (McArthur 14,90+3, Bolasie 17,47, Zaha 41 / Cisse 10)

Aston Villa – Watford       2-3 (Richards 41, Ayew 89 / Ighalo 17, Hutton 69-ag, Deeney 85)