Skupina C

Peru je cijelo vrijeme bio bolji, ali Danska zahvaljujući bljesku Poulsena odnijela pobjedu

Reuters

Reuters

U susretu 1. kola skupine C na Svjetskom nogometnom prvenstvu Danska je u Saransku svladala Peru sa 1-0 (0-0).

Strijelac jedinog gola bio je Yussuf Poulsen u 59. minuti nakon odličnog proigravanja Christiana Eriksena u brzom protunapadu.

Peruanci su većim dijelom susreta bili bolji suparnik, imali su veliki broj prilika za pogodak, ali nisu uspjeli zatresti dansku mrežu. »Tragičar« susreta bio je Christian Cueva koji u posljednjoj minuti prvog poluvremena nije uspio realizirati kazneni udarac. Njegov pokušaj otišao je daleko preko grede. Inače, gambijski sudac Gassama na bijelu je točku pokazao nakon što je pregledao snimku duela Cueve i Poulsena.

Susret na stadionu Mordovija Arena pratilo je 40.000 gledatelja.

Ranije u subotu je u prvom susretu ove skupine Francuska u Kazanu svladala Australiju sa 2-1 (0-0). Golove za Francuze postigli su Antoine Griezmann (58-11m) i Paul Pogba (81), dok je strijelac za Australce bio Mile Jedinak (62-11m).

REZULTATI SKUPNE C:

Francuska – Australija 2-1 (Griezmann 58-11m, Pogba 81 / Jedinak 62-11m)Peru – Danska 0-1 (Y. Poulsen 59)

TABLICA:

1. Francuska1 1 0 0 2-1 32. Danska1 1 0 0 1-0 33. Australija1 0 0 1 1-2 04. Peru1 0 0 1 0-1 0