Bundesliga

Perišić pogotkom ublažio poraz Bayerna, Bavarci pali na šesto mjesto prvenstvene ljestvice

Ivan Perišić/Foto REUTERS

MONCHENGLADBACH Nogometaši Bayerna u utakmici 14. kola Bundeslige poraženi su na gostovanju kod Borussije Mönchengladbach rezultatom 2:1. Poraz Bavaraca ublažio je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić pogotkom u 49. minuti.

Perišić je u igru ušao u 20. minuti kada je zamijenio ozlijeđenog Tolissa, a početkom drugoga poluvremena Thomas Müller mu je na rubu kaznenog prostora dodao loptu koju je Hrvat primio u okretu i ljevicom sjajno zabio za 1:0.

Domaćini su izjednačili u 60. minuti preko Bensebainija, a potom i preokrenuli penalom u 92. minuti kojega je izveo isti igrač.

Bayern je ovim porazom pao na šesto mjesto prvenstvene ljestvice te imaju 24 boda, dok se B. Mönchengladbach uspela na vrh sa 31 bodom. Samo jedan bod manje ima drugoplasirani Leipzig koji je danas slavio protiv Hoffenheima s 3:1, dok je treća B. Dortmund sa 26 bodova.