Treća HNL - zapad

POVRATAK POBJEDAMA Opatijci s četiri pogotka prekinuli niz od četiri poraza, Krk dobio u Vrbovcu nakon tri poraza

P. N.

Detalj s utakmice Opatije i Španskog/I. TOMIĆ

Nogometaši Orijenta 1919 u nedjelju od 13.30 sati gostuju kod lidera Vinogradara.

RIJEKA Stadion na Kantridi. Gledatelja: 50. Sudac: Sandro Veggian (Rovinj) 7. Strijelci: 1:0 Kosorčić (30′-ag), 2:0 Flego (38′), 3:0 Furijan (63′), 4:0 Furijan (69′). Žuti kartoni: Vlatković, Lazić (Opatija). Crveni karton: Lerotić (5′).

OPATIJA: Iveša –, J. Rudan 6,5, Kurilić 6,5, Jukičić 6,5, Flego 7 (od 62′ Cvetković –), Šolić 6,5 (od 74′ Blečić –), Furijan 7,5, Lazić 7, I. Kovačević 6,5, Vlatković 6,5, Bogolin 6,5 (od 58′ T. Rudan 6,5).

ŠPANSKO: Madžar 5,5, Cimenti 5,5, Radovac 5,5, Pranjić-Kaurin 5,5, Guliš 5,5 (od 81′ Veneti –), Stanić 5,5 (od 62′ Derwich –), Lerotić 5, Štignjedec – (od 25′ Ćurković 5,5), Zebić 6, Kosorčić 5,5, Knez 6.

Konačno pobjeda! Četiri kola zaredom (od toga tri gostovanja) Opatijci su pognutih glava napuštali trećeligaške travnjake, a onda su napunili mrežu Španskoga na Kantridi i barem zakratko pobjegli od momčadi s dna ljestvice. Puno toga se prelomilo u 5. minuti utakmice kada je sudac Veggian iz Rovinja pokazao crveni karton Anti Lerotiću zbog – verbalnog delikta. Gostujući napadač je očito pretjerao kada se trudio sucu objasniti kao je ostao bez lopte nakon prekršaja. Iako su stekli igrača više u ranoj fazi utakmice Opatijci su se dugo tražili. Nedostajalo je malo više strpljenja i mirnoće u pasu. Očito je da je niz poraza učinio svoje pa je domaćima trebalo pola sata da izađu iz svojevrsnog grča, a i u tu su im na koncu opet pomogli – gostujući nogometaši.

Naime, u 30. minuti Lazić je dočekao Rudanov ubačaj na drugu vratnicu, kapetan Opatijaca zabišao je i vratara, te uputio snažan poluvisoki udarac. Loptu je netko od gostiju odbio s gol linije u leđa svojega suigrača Kosorčića koji se prometnuo u nesretnog strijelca autogola – 1:0. Gosti se ni nakon što su ostali s igračem manje, a ni nakon što su primili pogodak nisu predavali. Pokušavali su se nadigravati, a takav pristup im nije donio puno toga dobroga. U 38. minuti Flego je na dodavanje Rudana izbjegao zaleđe, izašao ispred vratara, zaobišao ga i poslao loptu u nebranjenu mrežu za 2:0.

Tek u nastavku Opatijci su počeli igrati tečnije, očito rasterećeni rezultatskim imperativom. U 63. minuti Šolićeva perfektna lopta za leđa gostujuće obrane i Furijanova rutinska egzekucija slomili su otpor gostiju. Četvrti Furijanov gol nekoliko minuta kasnije samo je bio potvrda visokog i zasluženog trijumfa crno bijelih nakon kojega se u opatijskom redovima lakše diše. (I. VO.)

VRBOVEC – KRK 0:1

VRBOVEC Gradski stadion. Gledatelja: 150. Sudac: Ivor Firm (Zagreb). Strijelci: 0:1 Zec (33′). Žuti kartoni: Yoon, Franić, Šimić, Ćosić, Pluščec (Vrbovec), Majačić, Zec, Josipović (Krk).

VRBOVEC: Jurić, Slišković, Yoon, Ćosić, Šimić, Colarić, Dimović (od 70′ Presečki), Krizmanić, Santos (od 46′ Colarić), Franić (od 56′ Čupić), Plušec.

KRK: Berković, Con, Kurolt, Čuturilo, Totić, Majačić (od 58′ Mijić), Josipović, Zec, Golić, Brdar, Gibičar (od 46′ Alilović).

Nogometaši Krka vratili su se pobjedama nakon tri poraza: u Kupu Hrvatske protiv Osijeka, te u prvenstvu protiv HAŠK-a, te u derbiju lidera Vinogradara. Pobjeda je stigla u pravi trenutak da se u momčad vrati pobjedničko ozračje uoči susjedskog derbija protiv Opatije na stadionu Josip Pepi Uravić.

– Upravo tako! – govori Tomislav Lopac, trener Krčana. – Odigrali smo dobro prvo poluvrijeme, poveli, imali dosta prilika i za drugi pogodak koje nažalost nismo iskoristili. I nastavak smo dobro otvorili, međutim ni taj period nismo dobro iskoristili. Kako onda obično biva dođeš pod pritisak domaćina. Sa strane i iznutra… Utakmica je bila teška, jako zahtjevna za igranje, ali dečki su sve izdržali i sačuvali minimalno vodstvo. (I. VO.)

REZULTATI 14. KOLA

OPATIJA – ŠPANSKO 4:0DUGO SELO – KURILOVEC 1:1JARUN – ZAGOREC 2:0DUBRAVA TK – PONIKVE 3:0NOVIGRAD – ZAGREB 7:0HAŠK – MAKSIMIR 3:3VINOGRADAR – ORIJENT 1919 ned 13.30VRBOVEC – KRK 0:1TRNJE – JADRAN ned 13.30 Vinogradar 13 11 1 1 38:12 34Dubrava TK 14 9 3 2 37:16 30Krk 14 10 0 4 31:16 30Orijent 1919 13 8 3 2 27:16 27HAŠK 14 7 4 3 26:16 25Dugo Selo 14 7 2 5 23:23 23Kurilovec 14 5 6 3 26:18 21Trnje 13 6 3 4 23:15 21Jadran 13 6 1 6 26:21 19Jarun 14 6 1 7 15:20 19Vrbovec 14 5 3 6 19:21 18Opatija 14 5 2 7 22:27 17Ponikve 14 5 2 7 18:25 17Zagorec 14 5 1 8 17:22 16Maksimir 14 4 4 6 21:27 16Špansko 14 3 2 12 19:37 11Novigrad 14 2 1 11 19:29 7Zagreb (-1) 14 0 1 13 3:45 0

SLJEDEĆE KOLO (17. STUDENOGA): Krk – Opatija, Orijent 1919 – Vrbovec, Maksimir – Vinogradar, Zagreb – HAŠK, Ponikve – Novigrad, Zagorec – Dubrava TK, Jadran – Jarun, Kurilovec – Trnje, Špansko – Dugo Selo.