Danas: 6° 2n
Sutra: 6° 6° 2n
17. studenoga 2018.
Europska liga

POVIJESNI USPJEH: Dinamo svladao 3:1 Spartak i prvi put nakon 1970. godine osigurao proljeće u Europi!

Radost braniča Rrahmanija i strijelca Amera Gojaka/D. LOVROVIĆ
Objavljeno: 8. studeni 2018. u 22:05 2018-11-08T22:05:00+01:00

Modri su već nakon prvoga poluvremena vodili 2:0. Gostujući trener uveo je u završnici Riječanina Filipa Dangubića

ZAGREB Nogometaši Dinama ostvarili su i četvrtu pobjedu u skupnoj fazi Europske lige te prvi put nakon 1970. godine osigurali proljeće u Europi. Modri su glavninu posla obavili u prvom poluvremenu kada su Amer Gojak i Kadlec autogolom doveli domaće u vodstvo od 2:0. Smanjio je u 63. minuti  Čanturišvili prekrasnim pogotkom, a sve dvojbe otklonio u 80. minuti Mislav Oršić. Gostujući trener u završnici je uveo na teren i Riječanina Filip Dangubića.

DINAMO - SPARTA 3:1

Stadion Maksimir. Gledatelja: 22.000. Sudac Serhij Bojko (Ukrajina). Strijelci: 1:0 Gojak (22'), 2:0 Kadlec (36'-ag), 2:1 Čanturišvili (63'), 3:1 Oršić (80').

DINAMO: Livaković - Rrahmani, Perić, Theophile-Catherine, Stojanović - Ademi - Oršić (od 83' Šunjić), Olmo (od 90' Budimir), Gojak, Hajrović - Gavranović (od 77' Petković).

SPARTAK: Chudy - Čonka, Godal, Toth, Kadlec (od 85' Dangubić) - Rada, Greššak - Čanturišvili, Skhirtladze (od 86' Kulhanek), Jirka - Ghorbani (od 71' Malecki).