Englesko prvenstvo

POBJEDA TOPNIKA Nogometaši Arsenala slavili kao gosti kod Crystal Palacea

Reuters

Reuters

Nogometaši Arsenala slavili su kao gosti kod Crystal Palacea sa 3-2 (1-0) u posljednjoj utakmici 20. kola engleskog prvenstva, koja je u četvrtak odigrana u Londonu na Selhurst Parku, a najzaslužniji za pobjedu ‘topnika’ bio je dvostruki strijelac, Čileanac Alexis Sanchez. Arsenal je poveo u 25. minuti pogotkom Mustafija. U 49. minuti domaći su izjednačili preko Townsenda, da bi u razmaku od samo četiri minute Sanchez s dva sjajna pogotka odveo Arsenal prema pobjedi. Prvi je postigao u 62. minuti na asistenciju Lacazettea, a drugi u 66. minuti nakon odličnog primanja lopte i dugačkog dodavanja Wilsherea. Domaći su u 89. minuti uspjeli smanjiti zaostatak pogotkom Tomkinsa. Arsenal je ostao na šestom mjestu, ali se sa 37 bodova izjednačio s petoplasiranim Tottenhamom. Crystal Palace je 16. sa 18 bodova. Vodeći Manchester City ima 58 bodova, čak 15 više od gradskog rivala Manchester Uniteda. Chelsea je treći sa 16 bodova zaostatka za vodećim.Naporan ritam utakmica engleskog nogometnog prvenstva nastavlja se već ovog vikenda, kad će na rasporedu biti devet utakmica 21. kola, a u prva dva dana nove, 2018. godine bit će odigrano i devet utakmica 22. kola. U subotu je na rasporedu sedam dvoboja 21. kola: Bournemouth – Everton, Chelsea – Stoke, Huddersfield – Burnley, Liverpool – Leicester, Newcastle – Brighton (16 sati) te Manchester United – Southampton (18.30). U nedjelju, na Staru godinu, igrat će Crystal Palace – Manchester City (13 sati) i WBA – Arsenal (17.30).Već 1. siječnja na rasporedu je pet utakmica 22. kola: Brighton – Bournemouth (13.30), Burnley – Liverpool, Leicester – Huddersfield, Stoke – Newcastle (16.00) i Everton – Manchester United (18.30). Četiri utakmice bit će odigrane 2. siječnja: Southampton – Crystal Palace, Swansea – Tottenham, West Ham – WBA (20.45) i Manchester City – Watford (21.00).

Arsenal – Chelsea će utakmicu 22. kola igrati 3. siječnja (20.45), a Tottenham i West Ham će dvoboj 21. kola na Wembleyju odigrati 4. siječnja (21.00).