Prva HNL

Osijek se vratio pobjedama, Slaven pao u Gradskom vrtu

Foto Dubravka Petrić / PIXSELL

U prvoj utakmici 18. kola Prve HNL nogometaši Osijeka pobijedili su Slaven Belupo sa 2-0 (1-0).

Nakon četiri utakmice u prvenstvu i Kupu u kojima nisu uspjeli pobijediti, nogometaši Osijeka osvojili su sva tri boda u utakmici sa Slaven Belupom i sa 32 boda izbili na drugo mjesto prvoligaške tablice. Hoće li na njemu ostati ovisit će o rezultatu utakmice između Rijeke i Hajduka koja se igra u 18 sati.

Od početka susreta igrači trenera Zorana Zekića zagospodarili su terenom, a poveli su u 17. minuti nakon odličnog udarca 27-godišnjeg Ukrajinca Dmitra Lope koji sa udaljenosti od 16 metara neobranjivo pogađa suprotne rašlje nemoćnog vratara Markovića. Konačni rezultat postavio je branić Grgić koji je preciznim prizemnim udarcem po drugi put pogodio mrežu gostiju u 78. minuti.

Slaven Belupo sa 20 bodova drži sedmo mjesto na tablici.

Utakmica je odigrana na stadionu Gradski vrt, a sudio je pred 1500 gledatelja Duje Strukan iz Splita.

Strijelc:i: 1-0 Lopa (17), 2-0 Grgić (78).