Novi podbačaj Hajduka, Osijek dobio Lokomotivu 2:1

Andre Fomitschow i Bruno Bogojević/L. STANZL/PIXSEL
Objavljeno: 1. rujan 2018. u 20:58 2018-09-01T20:58:00+02:00

Splićani odigrali 1:1 u Koprivnici, niti nakon šest kola ne znaju za pobjedu!

KOPRIVNICA Nogometaši Hajduka još uvijek su bez pobjede u domaćem prvenstvu, nakon što su u subotu u 6. kolu Prve HNL kod Slaven Belupa odigrali 1:1. Domaćini su krenuli ambicioznije u susret i zasluženo su poveli u 17. minuti. Igrači Slaven Belupa odigrali su lijepu akciju i lopta je došla do Delića koji je sa deset metara iskosa snažno pucao na prvu stativu, a lopta je prošla vrataru Posavcu kroz noge. Hajduk je poravnao u 33. minuti nakon kornera. Gyurcso je ubacio iz kuta, a Brazilac Jario glavom pogađa za 1:1. Dvije najbolje prilike u drugom poluvremenu imao je Hajduk, u 72. minuti Gyurcso je sa sedam metara pogodio vratnicu, a u 75. je udarac Stanka Jurića sa 18 metara obranio vratar Slavena. Slaven, koji je također bez pobjede u novoj sezoni.

U drugoj subotnjoj utakmici 6. kola Osijek je svladao Lokomotivu 2:1. Osječani su poveli u 7. minuti preko Harisa Hajradinovića koji je iskoristio najstrožu kaznu. Poravnao je, također s bijele točke, Dejan Radonjić u 70. minuti da bi konačnih 2:1 postavio Haris Hajradinović u 74. minuti. Osijek je ovom pobjedom skočio na vrh poretka, ali ima utakmicu više od Dinama i Rijeke koji svoj susret igraju u nedjelju navečer. Lokomotiva je četvrta s 10 bodova, Slaven Belupo deseti s četiri boda koliko ima i pretposljednji Hajduk. Posljednja je Istra 1961 s dva boda.