Nogometaši Krka svladali Rudar 3:0 i ušli u završnicu Kupa Hrvatske

Davor Paić (Rudar) i Robert Brdar (Krk)/V. KARUZA
Objavljeno: 21. kolovoz 2018. u 20:02 2018-08-21T20:02:00+02:00

Brdar (45'), Totić (54') i Gibičar (83') strijelci za Bodule

KRK Igralište Josip Pepi Uravić. Gledatelja: 100. Sudac: Ante Čuljak (Zagreb). Strijelci: 0:1 Brdar (45'), 0:2 Totić (54'), 0:3 Gibičar (83'). Žuti kartoni: Kruškić (Rudar), Brdar, Zec (Krk).

RUDAR: Blažina, Dragovina, Paić, Stojković, Kozić, Macan, Bembić, Dadić, Hasanbegović, Kurtić, Kruškić (od 56' Načinović).

KRK: Berković, Con, Kurolt, Čuturilo (od 82' Mijić), Totić, Josipović (od 74' Gibičar), Zec, Brdar (od 86' Golić), Frančišković, Malinić, Vidović.

Nogometaši Krka uspješno su odradili svoju zadaću u pretkolu Kupa Hrvatske te se plasirali u završnicu tog natjecanja gdje za suparnika mogu očekivati nekog uglednog prvoligaša. Krčki trećeligaš bio je očekivano bolji od labinskog četvrtoligaša, koji je zbog radova na svojem travnjaku bio domaći na travnjaku Sportskog centra Josip Pepi Uravić.

Od samog početka utakmice Rudari su se zatvorili na svojih četrdesetak metara te uspješno čuvali svoju mrežu neposredno do odlaska u svlačionice. Tek u drugoj minuti nadoknade vremena Brdar je uspio probiti čvrsti bedem ispred sjajnog vratara Labinjana. U 20. minuti Josipović ne koristi zicer. Šest minuta kasnije Blažina brani i dobar udarac Brdara, a isti napadač Krka u 45 minuti glavom zamalo promašuje cilj.

U drugom dijelu nastavak priče iz prvoga, jedino su Krčani malo pojačali tempo te je zgoditak visio u zraku od samog početka. U 54. minuti nakon nekoliko pokušaja u šesnaestercu Rudara, te dvije blokade stopera, najprisebniji je bio Totić, koji je s visine 11 metara rezantnim udarcem pogodio za 2:0. U idućim minutama redale su se prilike (Kurolta, Frančiškovića, Brdara...) da bi u 83. minuti netom ušli mladi Gibičar nakon prodora po lijevoj strani i pravovremenog ulaska u 16 metara postavio konačnih 0:3.